ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Інспектор нової поліції: "Жінка не гірше за чоловіка може впоратися з цією роботою"

У нову національну поліцію приходить все більше жінок
Depo.
22 вересня 2015 15:25
ФОТО: depo.ua
Інспектор нової поліції: "Жінка не гірше за чоловіка може впоратися з цією роботою"
Інспектор нової поліції: "Жінка не гірше за чоловіка може впоратися з цією роботою"

Кореспондент Depo.Полтава поспілкувався з столичною патрульною, що 21 вересня приїхала до Кременчука на оголошення початку місцевого набору до нової патрульної поліції.

Ірина кілька місяців працює інспектором патрульної поліції у Києві. До цього жінка займалася закордонними паспортами у міграційній службі. Дізнавшись про нову поліцію, вирішила змінити місце роботи, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Тепер Ірина у строгій чорній формі з посмішкою патрулює на вулицях столиці.
"Я вважаю, що жінка не гірше за чоловіка може впоратися з цією роботою. Головне, знайти підхід до людини", - ділиться враженнями від перших місяців на службі Ірина.

Інспектор Ірина: "Я прийшла в поліцію, щоб змінити ставлення людей до системи" - фото 1

У роботі, каже жінка, доводиться зустрічатися з неприємними речами: нетверезі, психічно неврівноважені, наркомани - за зміну в патрульних "сюрпризів" вистачає.

"На першому плані у нас спілкування з людьми. Стараємося конфлікт залагодити словесно, не підвищуючи тон. Радикальні міри застосовуємо у крайніх випадках, коли виходу більше нема, доводиться затримувати правопорушників силою", - розповідає інспектор.

Ірина вважає, що нова поліція змінить ставлення людей до правоохоронної системи, зокрема до МВС. Жінка запевняє: за кілька місяців роботи нової патрульної поліції у Києві, довіра до них зросла на 85%. Що ж до конфліктів між новими патрульними і "старою гвардією", про які часто згадували у ЗМІ та й говорили на вулицях люди, Ірина їх спростовує. Каже, ніяких конфліктів з колегами-міліціянтами не було.

"Ні, все нормально. Ми теж з ними пересікаємося на вулицях під час патрулювання. Вітаємося, спілкуємося, все добре. Насправді хочеться більше поваги від людей. Їм важко буде викорінити стереотипи про міліцію, яка була до цього, і я їх розумію. Хоча ми вже помічаємо до себе позитивне ставлення від багатьох людей. Нам посміхаються, з нами вітаються, іноді навіть пригощають, пропонують чай чи каву", - посміхаючись, розповідає Ірина.

Набір до нової патрульної поліції уже стартував і на Полтавщині. У понеділок, 21 вересня, майбутні поліцейські писали заяви на службу в поліції у Кременчуці . Серед заявників, звісно ж, більшість чоловіків, хоча чимало і тендітних дівчат. Зарплата у нових поліцейських, обіцяють у міністерстві, буде від 6 до 10 тисяч гривень.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.