ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кадетаріум втретє зібрав полтавців (ФОТОФАКТ)

У Корпусному парку, розгорнули свою діяльність ярмарок, виставки, поетичні читання та лекції
Depo.
7 липня 2015 09:30
ФОТО: depo.ua
Кадетаріум втретє зібрав полтавців (ФОТОФАКТ)
Кадетаріум.Арт-парк

Сьогодні, 5 липня, в самому центру міста розпочався одноденний мистецький проект "Кадетаріум.Арт-парк", пише кореспондент Полтава.depo.ua. Ворота навколо Монументу слави прикрасили фотографіями випускників Петровського кадетського корпусу, продемонстрували їхній побут, казарми, адже сьогодні громадськість Полтавщини святкує день народження цієї споруди. Провести мистецький захід у будівлі було заборонено через аварійний стан останньої. Від колишнього Кадетського корпусу залишилася лише назва та спогади його випускників, нині це архітектурна пам'ятка в центрі Полтави, що невпинно руйнується. Також ця будівля слугує обов'язковою передвиборною обіцянкою чи не кожного кандидата на посаду міського голови. Проте далі красномовних слів справа, зазвичай, не заходить. А час нещадний, і будівля руйнується кожного дня.

Кадетаріум66


"Нині уже розкрадено значну частину даху. Відповідно приміщення будівлі під час дощів заливається водою. Думаю, що цієї зими сходи рухнуть. Влада не робить, навіть, спроби, щоб врятувати корпус, зважаючи на те, що з кожним роком вартість ремонтних робіт зростає. Якщо минулий Кадетаріум ми змогли провести за свій рахунок, витративши незначні кошти, то цього разу, щоб убезпечити людей, варто було розраховувати на суму в кілька десятків тисяч гривень. Іноді здається, що українська влада робить все для того, щоб у людей з'явилося відчуття безвиході: активну молодь випхати з України, а тут лишити безініціативних, які не заважатимуть владі", - розповів координатор громадського комітету із порятунку будівлі Кадетського корпусу Борис Трістанов.

Кадетаріум22


Відомо, що Кадетаріум відбувається уже втретє, міська і обласна влада долучаються до його організації більшою мірою словесно, зазвичай усі клопоти та фінансові витрати лягають на плечі громадських активістів. Гостей Кадетаріума зустрічає благодійний ярмарок, що розгорнувся вздовж алеї.

Кадетаріум55

Тут можна смачно перекусити домашньою випічкою, випити склянку лимонаду, а також придбати прикраси та обереги, виготовлені дбайливими руками народних умільців. Частина виручених коштів направлять на допомогу бійцям, що несуть службу в зоні АТО.

Кадетаріум33

Трохи далі мила дівчина пропонує зробити тимчасове татуювання. А по всій території Кадетаріума вивішені фотороботи, графіка та картини місцевих митців. Окрім перегляду робіт гості мають змогу поспілкуватися із їх автором. На свої поетичні читання на свіжому повітрі запрошують активісти мистецького об'єднання "Magnum Opus". Зібравши чималу аудиторію на імпровізовану сцену підіймаються як відомі полтавські поети (Сергій Макаренко, Анна Ютченко, Денис Старостін), так і початківці. Сцена відкрита також і для музикантів, серед яких заявку на участь уже подали гурти Сестра Керрі та Майор Пронін. Дійство триває, а ввечері на полтавців очікує запальний концерт за участі місцевих музичних колективів.

Більше новин про життя міста читайте на poltava.depo.ua