ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому окрузі

Масові порушення зафіксувала Громадянська мережа "ОПОРА"
Depo.
17 червня 2016 14:06
ФОТО: depo.ua
Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому окрузі
Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу

Масові порушення 151 виборчому окрузі - зафіксована незаконна агітація кандидатів, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Опору.

15 червня в селищі міського типу Чорнухи виборчого округу 151 спостерігачами ОПОРИ зафіксовані агітаційні листівки кандидатів в народні депутати Сергія Мамояна, Івана Близнюка та Руслана Ляшка, які не містять вихідних даних та порушують виборче законодавство в частині 23 статті 74 Закону України "Про вибори народних депутатів". На кандидатів-порушників складені заяви в поліцію.

Інформаційні афіші формату А4, в яких вказується про зустріч з кандидатом в народні депутати Іваном Близнюком, розміщено на дошках оголошень в рамках міста. На цих афішах не вказано жодних відомостей зазначених в частині 23 статті 74 Закону, відсутня інформація про замовника, тираж, відповідальних за випуск та установу що здійснила друк.

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу - фото 1

Якщо ця продукція виготовлялась на власному обладнанні партії чи кандидата, про це варто було зазначити, оскільки таку вимогу ставить частина 7 статті 69 Закону.

Аналогічне порушення містять і листівки про зустріч з виборцями від Сергія Мамояна та афіші з біографією кандидата в народні депутати Руслана Ляшка. На самих оголошеннях крім тексту присутнє фото Ляшка та політичні гасла "НАШ Руслан ЛЯШКО" та "Політик з іншого тіста".

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу - фото 2

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу - фото 3

По факту виявлених порушень представник ОПОРИ викликав поліцію до однієї з дошок оголошень, розташованої в центрі міста. Правоохоронці, що прибули на місце, взяли пояснення та зареєстрували заяву.

Також, як зауважив спостерігач ОПОРИ в Полтавській області Олексій Рєпік, не дивлячись на наявність місць відведених під розміщення друкованої агітаційної продукції, агітація за самовисуванця Олександра Ольшанського та кандидата від "Партії простих людей" Сергія Мамояна порушує правила благоустрою, оскільки розміщується на стовпах ліній електропередач та деревах.

ОПОРА зазначає, що згідно з частиною 1 статті 68 Закону, передвиборна агітація - це не лише прямий заклик голосувати, а будь-яка діяльність, що може спонукати виборців проголосувати за чи проти кандидата. Використання імені та прізвища кандидата, його передвиборчих гасел, зображень (портретів) та символіки політичної партії так само є однією з форм політичної агітації.

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу - фото 4

Кандидати незаконно агітують у 151 виборчому округу - фото 5

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на