Картодром, філософський форум та навчання пенсіонерів: Які проєкти перемогли в бюджеті участі Полтави

У 2019-му переможцями стали три великих, 12 малих і 11 мікропроєктів на загальну суму 11 млн грн

Картодром, філософський форум та навчанн…

25 листопада завершилося голосування за проєкти "Бюджету участі" Полтави. Цьогоріч загальний бюджет конкурсу становить 11 млн грн, а також була додана нова категорія: проєкти поділили на великі, малі та мікропроєкти.

- Великі проєкти – від 500 тис. грн до 1,4 млн грн;
- Малі проєкти – від 100 тис. грн до 500 тис. грн;
- Мікропроєкти – до 100 тис. грн.

17 468 містян віддали 31 624 голоси за 103 ініціативи: згідно з правилами, кожен полтавець мав право віддати три голоси — по одному за великий, малий та мікропроект. За підсумками голосування робоча група з питань партиципаторного бюджетування мала обрати переможців: три великих, 12 малих і п'ять мікропроєктів. Втім після оприлюднення проєктів-переможців загальний кошторис склав 10 388 204, що дало можливість додати ще шість мікропроєктів. Тож загалом будуть реалізовані 11 мікропроєктів.

Великі проєкти до 1,4 млн грн

1. Реконструкція траси Українського масштабу СТК Лтава – 1788 голосів, автор Андрій Приходько.

Як зазначає автор Андрій Приходько, зараз в Україні існує лише чотири картодроми, а з такою інфраструктурою, як на СТК Лтава, – жодного. "І це є перлиною міста, тому що не кожне місто-мільйонник має такий спортивний об'єкт. Картодром приймає у себе не лише пілотів-автомобілістів з усієї України, а й учасників змагань з картингу та мотоперегонів", – пише Приходько. Але, зазначає він, на картодромі майже 30 років не було капітального ремонту. Тож інфраструктура потребує капітальних вкладень. І цей проєкт – лише початок, бо коштів потрібно набагато більше, ніж 1,4 млн грн. Відповідати за реалізацію проєкту буде Управління капітального будівництва міськвиконкому.

2. Навчання впродовж життя "Університет третього віку" – 1655 голосів, авторка Інна Чайка.

За визначенням авторки, мета проєкту – залучення людей похилого віку до освітніх, культурних, фізкультурних заходів задля покращення їхньої якості життя, суспільної активності та зміцнення контактів з представниками інших регіонів. У результаті навчання слухачі зможуть підвищити рівень комп'ютерної грамотності, володіння англійською мовою, а також прослухають різноманітні сучасні освітні курси та розширять світогляд. Реалізовувати проєкт буде комунальна організація "Інститут розвитку міста"Полтавської міської ради.

3. Закупка обладнання для відділення відновного лікування 3-ї міської поліклініки Полтави – 1407 голосів, авторка Наталія Шпак.

За словами авторки, на сьогоднішній день у Полтаві майже немає обладнання для проведення фізіотерапії: "Але всі знають, що при травмах такого характеру найважче – це реабілітація". Метою проєкту є створеняя сучасного центру відновного лікування для полтавців. Відповідальне за реалізацію – Управління охорони здоров'я міськвиконкому.

Малі проєкти до 500 тис.грн

1. Спортивний зал для адаптивної фізичної культури та сенсорної інтеграції для дітей з інвалідністю – 1598 голосів, автор Олена Якименко.

Планується облаштування зали спеціальним знаряддями та тренажерами (бар'єри, платформи, бігові доріжки, шведська стінка, тренажер "обіймальна машина", падаюча платформа, гамак, тренажер круглий підвісний, тунель сенсорний, тренажер колода, тренажер гелікоптер, гніздо релаксуюче). Місце реалізації – Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39.

2. Мала академія юних Полтавців – 1219 голосів, автор Юлія Басова.

Проєкт передбачає організацію навчання під час канікул для учнів віком від 6-17 років з курсів "Англійська мова". "Основи споживчих знань". "Прикладна хімія", "Основи маркетингу", "Кулінарія", "Проектний менеджмент", "Тайм менеджмент", "Основи лідерства", "Програмування", "Фінансова грамотність", "Основи підприємництва", "Арт технології" та "ФІзична культура".

3. Будівництво асфальтованих майданчиків для сміття "Садівничі товариства Вороніно" – 739 голосів, автор Олександр Мельников.

4. Дитячо-спортивний майданчик на вул. Набережній – 719 голосів, автор Сергій Гонтар.

5. Відкритий дитячий мистецький простір "Половчанський АРТ-Узвіз" PROSTONEBA – 651 голос, автор Анатолій Лисенко.

6. Будівництво дитячого майданчика "ДЖУНГЛІ" в Івонченцях – 629 голосів, автор Олександр Горай.

У Полтаві в с. Івонченці, де проживає понад 2000 мешканців, є лише один невеликий дитячий майданчик. Тому ініціативна група пропонує побудувати ще один дитячий ігровий майданчик з елементами благоустрою території. 

7. Спортивно-розважальний комплекс "Левада" – 620 голосів, автор Денис Поліщук.

8. Фестиваль військово-спортивної культури "Будь у формі" – 609 голосів, автор Сергій Чепіжний.

Проєкт передбачає проведення військово-спортивного фестивалю з показовими виступами патріотичних клубів, громадських організацій та спортивних організацій, а також змагань з різних видів спорту.

9. Підготовка до інклюзивного навчання дітей з аутизмом – 603 голоси, авторка Людмила Іващенко.

Проєктом передбачено здійснення підготовки до інклюзивного навчання дітей з аутизмом віком від п'яти до семи років протягом шести місяців у вигляді кваліфікаційного командного супроводу фахівцями з соціальних та освітніх послуг в поєднанні з терапіями: іпотерапія, арт-терапія, каністерапія та ін.

10. Зона відпочинку "Мальовничий берег" в с. Крутий Берег – 591 голос, авторка Світлана Харенко.

11. Школа корисних вмінь від "Містечка майстрів" – 589 голосів, авторка Лариса Коноплюк.

Як зазначила авторка, метою проєкту є "активізація та засвоєння школярами ціннісно-орієнтованих знань, умінь, навичок під час майстер-класів. Набуті вміння сприятимуть особистісному самовизначенню, підсиленню мотивації у виборі професії".

12. Капітальний ремонт пішохідної зони та озеленення обочини по вул. Тунельній – 536 голосів, авторка Лариса Карпова.

Мікропроєкти до 100 тис.грн

1. Молодіжний філософський форум "ПРОЕКТИ ЛЮДЯНОСТІ У ПОСТМОДЕРНІЗМІ" – 959 голосів, автор Ігор Усанов.

2. Зупинка має назву – 934 голоси, автор Денис Поліщук.

3. Світло у кожен куток міста – 876 голосів, авторка Наталія Калайда.

4. Зона відпочинку на вул. Довгій – 719 голосів, автор Сергій Гонтар.

5. Міжнародний етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю "Етнокультурна мозаїка" – 691 голос, авторка Ліля Довганюк.

6. Вуличні інформаційні вказівки у мікрорайоні Крутий Берег та Вакуленці – 670 голосів, авторка Світлана Харенко.

7. ЛітОрбіта "Письменницькі таємниці" – 552 голоси, авторка Світлана Малиш.

8.  Встановлення ігрового комплексу "Дитяча казка" по вул. Тунельній – 536 голосів, авторка Лариса Карпова.

9. Сам собі адвокат – 526 голосів, авторка Каріна Пивоварська.

10. Літній клуб під відкритим небом "Відпочинок" у Рибцях – 411 голосів, автор Віталій Павлій.

11. Фестиваль вуличної їжі "SADU BEST FOOD FEST" у мікрорайоні Сади-2 – 242 голоси, авторка Олена Чірікова-Зоріна.

Реалізація проєктів-переможців запланована на 2020 рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme