Колоритні експрес-мандрівки та помпезні позаміські вечірки: Де на Полтавщині відсвяткувати Новий рік
Полтавщина вже чекає туристів на Новорічні свята і пропонує безліч варіантів незабутніх зимових канікул
Вже на носі найочікуваніше свято зими – ніч, коли вся сім'я збирається за щедрим столом, згадує найяскравіші події та будує плани на майбутній. У народі подейкують: як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш, тому аби відсвяткувати його незабутньо, варто продумати все заздалегідь. Новий рік по праву вважають родинним святом, тому зустрічають його переважно вдома. Втім, якщо немає часу або бажання на приготування "кілометрового" меню зі святкових страв та генерального прибирання після грандіозної гулянки, можна довірити новорічні клопоти компетентним "чарівникам".
Експрес-мандрівка до Диканьки
У Полтаві новорічні та різдвяні гуляння розпочнуться 19 грудня і триватимуть цілий місяць. А тим, хто хоче відпочити від міської метушні, пропонують безліч варіантів незабутніх зимових експрес-мандрівок. Найбільшою популярністю як серед полтавців, так і серед туристів є новорічні тури до Диканьки, яку прославляв у своїх творах Микола Гоголь. Це ідеальне місце для поїздки до різдвяних свят, яке зачаровує краєвидами і залишає враження на все життя.
Крім літературної слави, Диканька може похвалитися цікавими пам'яткаит, серед яких Тріумфальна арка, історичні будівлі тощо. Найбільшу ж славу, окрім літературної, Диканька має завдяки Генеральному судді Лівобережної України Василю Кочубею, який вибудував тут величезний маєток, де і оселився з родиною. Всі, хто приїздить на Полтавщину, обов'язково йдуть дивитися на знамениті Кочубеївські дуби – чотири могутніх велетня віком близько 800 років та заввишки 20-22 метри. Вони залишились від дубової алеї, яка прикрашала в'їзд до першої садиби Кочубеїв. Якщо вірити легенді, під цими дубами відбувалися таємні здибанки Мотрі Кочубей та Івана Мазепи, які покохали один-одного попри велику різницю у віці.
ФОТО: 1ua.com.ua
Це далеко не всі пам'ятні місця, якими славиться Диканьський край. Взимку Диканщина особливо красива і мальовнича, а тамтешні мешканці радо зустрічають гостей. Екскурсії у легендарне селище на Полтавщині користуються попитом навіть серед мешканців міст-велетнів, зокрема Києва, Харкова та Дніпра. У соцмережах вже організовують новорічні тури через Полтаву до Диканьки та Опішні. Вартість такої мандрівки на декілька днів (з 31 грудня по 2 січня) коштує близько 3 400 – 3 600 грн. У ціну входить розміщення в готелі, прогулянки видатними місцями Полтави, кава-брейки, та поїздка до Диканьки. На хуторі Проні туристів чекатиме новорічна шоу-програма, пишний стіл, веселі конкурси з подарунками, які проводитимуть герої гоголівських творів, а також катання на конях. Після Нового року туристи вирушать на екскурсію до Опішні, де теж не обійдеться без святкового гуляння, майстер-класів та частувань. Трансфер додому теж входить у вартість путівки. Організатори зауважують, що приєднатися до туру на Полтавщині можуть бажаючі з усіх куточків України.
ФОТО: RadioClub
Помпезні вечірки у легендарному місті-курорті
Іншим містом на Полтавщині, де влаштовують грандіозні новорічні вечірки, є Миргород. Тисячі людей з різних країн світу приїжджають сюди, аби випробувати цілющі ванни "Миргородкурорту". Миргородщину теж пов'язують з Миколою Гоголем, адже в 16 км від нього розташовується село Гоголеве, де минуло дитинство видатного письменника. А хрестили Гоголя у Спасо-Преображенській церкві в селі Великі Сорочинці Миргородського району. Там в 1911 році відкрили перший пам'ятник Гоголю. Крім того, Миргород пишається музеєм кераміки, який входить у перелік найцікавіших музейних зібрань України, тобто відпочити, оздоровитися та набратися незабутніх вражень тут можна у будь-яку пору року.
ФОТО: MistaUA
Щороку підприємці Миргорода організовують тематичні новорічні вечірки. Приміром, видовищну програму зустрічі 2020 року готують в готельно-ресторанному комплексі "Миргород". Тематика свята — "Райські птахи", тому гостей чекатимуть у яскравих костюмах та атрибутах з пір'я. У святкову ніч тут виступатиме шоу-балет та виступатимуть співочі колективи, частуватимуть холодними закусками, гарячими стравами, салатами та барвистими десертами. Новий рік гості традиційно зустрічатимуть під зоряним небом в оточенні казкового фаер-шоу Infinity. А на "найстійкіших" гостей по завершенню банкета ще чекає дискотека у стилі 2000-х.
В перший день року, гостям дадуть добре виспатися після гучної вечірки, а пообіді обіду запрошують продовжити свято на свіжому повітрі: на галявині неподалік готельного комплексу будуть проводи року Свині зі спалюванням опудала та зустріч року Щура. Розважатиме гостей запальними піснями та іграми колектив "Миргородські парубки". Весь відпочинок гості будуть під "прицілами" фотокамер, тому по від'їзду на них чекатиме приємний сюрприз у вигляді диску зі світлинами. Вартість такої дводенної новорічної гулянки обійдеться у 2 200 грн з однієї людини. Для дітей віком від 5 до 12 років — 1100 грн, а ціна для малюків до п'яти років – 600 грн.
ФОТО: Готель Миргород
Новорічна шоу-програма на "Мисі доброї надії" недалеко від Полтави
Незабутню новорічну шоу-програму зі святковим салютом пропонують на базі відпочинку "Мис доброї надії" у селищі Глоди. Такі зимові канікули стануть ідеальними для бажаючих зустріти 2020-й в оточенні живописних краєвидів, але при цьому не їхати далеко від дому. У "новорічний пакет", який пропонує база відпочинку, входить: проживання у котеджі з 31 грудня по 02 січня, святкове шоу, яке вестиме відомий полтавський гуморист та учасник Ліги Сміху Костянтин Изюмов, банкет з вишуканими стравами, післяноворічний бранч на вулиці з різноманітними стравами на грилі під супровід живої музики, а також сніданок 2 січня. Інші деталі щодо "новорічного пакету", його вартість, а також бронювання котеджів, можна дізнатися у керівництва "Мису доброї надії" (всі контакти є на офіційному сайті).
ФОТО: Мыс доброй надежды
Затишні бази відпочинку подалі від міста
Ще один варіант для бажаючих провести зимові свята подалі від міста — комфортабельні бази відпочинку на території селищ. Так, новорічна програма у "Мисливській садибі", що розташовується у селі Яреськи Шишацького району, дорослим обійдеться у 2 000 грн, дітям від 7 років — 1 000 грн, а наймолодших гостей розважатимуть безкоштовно. У вартість входить святковий банкет, незабутня зустріч Нового року, а також ранковий сніданок. Ціна стандартного номера у "Мисливській садибі" — 1 000 грн. За окремі кошти гості зможуть попаритися в чанах та бані, покататися на квадроциклах, відпочити біля каміну за чашкою ароматного напою, або ж влаштувати пікнік на свіжому повітрі у затишних бесідках.
Невтомні святкові гуляння у Кременчуці
Не менш яскравими обіцяють бути новорічні канікули у Кременчуці. Місцева влада вкотре випередила Полтаву, встановивши головну міську ялинку ще наприкінці листопада. Комунальні служби, в свою чергу, подбали про святкову атмосферу у парках та скверах Кременчука. "Пасти задніх" не збираються і з культурно-розважальною програмою на свята.
ФОТО: Кременчуцька газета
Гулляння розпочнуться з 19 грудня: в цей день на площі Перемоги урочисто відкриють красуню-ялинку і організують святковий концерт. Також у День святого Миколая на площі біля Центру культури, спорту і дозвілля ПАТ "Укрнафта" запрацює новорічно-різдвяний ярмарок. З 21 грудня на площі Перемоги чи не щодня гримітимуть видовищні концерти з конкурсами та розвагами, благодійні фестивалі та навіть костюмований велопробіг. Найцікавіше розпочнеться вже у новому 2020 році: з 02:00 до 05:00 1 січня на площі Перемоги традиційно відбуватиметься грандіозний концерт з привітаннями Діда Мороза та Снігуроньки. До 4 грудня кременчужани та туристи зможуть трохи відпочити після гучних вечірок, а потому їх запрошують на продовження "бенкету" вже з нагоди Різдва Христового. Завершиться новорічно-різдвяне божевілля аж 19 січня.
ФОТО: Сайт міської ради Кременчука
Тож, не обов'язково весь рік збирати гроші, аби влаштувати грандіозну зимову відпустку за кордоном або на популярних українських курортах. Мальовнича Полтавщина радо зустріне туристів, і запропонує безліч варіантів новорічних канікул, які запам'ятаються назавжди.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава