Конфлікт в Лохвиці: влада заважає громаді УПЦ КП відновити зруйнований комуністами храм

Учора, в неділю, 18 червня, у місті Лохвиця Полтавської області відбувся молебень прихожан УПЦ КП під відкритим небом. Віруючі, воїни АТО, патріотично налаштовані громадяни зібралися, висловлюючи протест місцевій владі, яка вже декілька років саботує надання земельної ділянки громаді Української православної церкви Київського патріархату

Depo.
19 червня 2017 09:01
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.ua, незважаючи на прийняте три роки тому рішення Лохвицької міськради про виділення громаді УПЦ КП місця під храм в центрі міста, виконавча влада – мерія і РДА – всіляко перешкоджають наданню громаді земельної ділянки. На думку мирян, причина криється у протидії цьому з боку настоятеля місцевої парафії УПЦ (МП), що спирається на місцеву виконавчу владу, представлену колишніми "регіоналами" і їх союзниками.

Варто зазначити, що віруючі просять віддати їм під храм територію, на якій у 1800 - 1806 рр. була побудована церква, але зруйнована комуністами в 1930-х. Зараз на цьому місці - занедбаний з радянських часів бетонний танцмайданчик.

№е протистояння, по суті, українського і антиукраїнського світів розгортається на тлі особистої трагедії отця Георгія, колишнього пастиря лохвицької громади УПЦ КП, який і домігся декілька років тому від міськради дозволу на отримання землевідводу під відновлення храму. З перших днів війни на сході о. Георгій відбув капеланом на фронт, а його син пішов служити добровольцем в добробат. Пізніше о. Георгія перевели на прихід до Лубен, а його син, учасник запеклих боїв 2014 року, перейшов на контракт в ЗСУ. Два місяці тому син о. Георгія загинув на фронті під Маріуполем...

Подвиг і жертовність сім'ї о. Георгія – найкраща ілюстрація того, яка саме з двох церков зі своїм народом. І тому у лохвицької громади УПЦ Київського патріархату є потужний стимул довести до кінця справу, розпочату високодостойний пастирем. І саме тому богослужіння під відкритим небом на місці зруйнованого вандалами храму сьогодні проводить отець Всеволод.

На думку місцевих жителів, місцеві священики УПЦ Московського патріархату після подій на Майдані і з початком війни на сході стрімко втрачають свою паству в районі. І щоб зберегти видимість своєї значущості і свого впливу, не хочуть, щоб в центрі Лохвиці з'явився ще один храм, крім "канонічного" - Благовіщенської церкви на центральній площі райцентру.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на Depo.Полтава