Королева різдвяного столу: ТОП-5 рецептів найсмачнішої куті на Святвечір
Рецепт запашної різдвяної куті передавали з покоління в покоління, проте сучасні господині прагнуть здивувати близьких новаторським поглядом на традиційну страву
Святий вечір - одне з найурочистіших християнських свят, яке відзначається напередодні Різдва Христового. За традицією, в останній день Пилипівського посту господині готують щедру вечерю для всієї родини. Святковий стіл мають прикрасити 12 страв (по числу апостолів), серед яких: ароматний узвар, голубці, вареники, борщ тощо.
Проте "королевою" столу залишається різдвяна кутя, яку на Полтавщині зазвичай готували з вареною пшеницею, медом, тертим маком, горіхами і узваром. Та сучасники вигадали багато нових рецептів, якими можна здивувати близьких у різдвяні свята.
Depo.Полтава пропонує декілька варіацій приготування куті, серед яких і традиційні, і новаторські.
Традиційна пшенична кутя
ФОТО/ iamcook.ru
Для приготування традиційної пшеничної куті знадобиться:
1 стакан зерен пшениці;
100 г маку;
100 г почищених волоських горіхів та родзинок;
1-3 столові ложки меду;
цукор за смаком.
Зерна пшениці слід розтовкти у дерев'яному посуді. Щоб оболонка пшениці не відділилася - періодично підливати трохи гарячої води. Далі відокремити ядро пшениці від лушпиння, просіваючи і промиваючи.
На воді з чистих зерен зварити звичайну розсипчасту пісну рідку кашу, охолодити та додати цукор за смаком.
Мак для куті потрібно розтерти до одержання молочка, покласти меду, перемішати і додати у кашу. Наостанок заправити кашу товченими горіхами та родзинками. Також за бажанням у кутю можна додати узвар.
Кутя з булгуром
ФОТО/ iamcook.ru
Багато господинь під час приготування традиційної різдвяної страви віддають перевагу іншим крупам, серед яких і булгур - термічно оброблені та висушені зерна пшениці. Для приготування куті з булгуром знадобляться такі інгредієнти:
200 г булгуру;
2 столові ложки кунжуту;
2 столові ложки насіння соняшника;
100 г родзинок;
100 г маку;
100 г волоських горіхів;
1 щіпка солі;
2 столові ложки меду.
Булгур слід варити, поки не стане м'яким (15-20 хвилин), після цього дати каші охолонути. Запарити мак та родзинки, подрібнити горіхи.
Розпарений мак змішати з медом та додати всі інгредієнти у кашу. Прикрасити насінням соняшника, кунжутом та можна подавати до щедрого столу.
Кутя з рисом
ФОТО/ iamcook.ru
Рис винятково корисний для ШКТ і нирок, тож така кутя на Різдво стане особливо доречною при гастриті з підвищеною кислотністю. Для приготування новаторської рисової куті треба:
250 г рису;
100 г родзинок;
100 г мигдалю;
цукор, кориця та мак за смаком.
Рис слід промити, залити водою і варити до готовності, не перемішуючи. Згодом відкинути на друшляк і промити кип'яченою холодною водою.
Родзинки та мигдаль ошпарити, горіхи трохи подрібнити. Цукор розвести водою. Змішати рис, мигдаль, корицю, родзинки і при подачі на стіл полити цукровим сиропом.
Кутя з перлової крупи (ячменю)
ФОТО/ iamcook.ru
Як і пшениця, перлова крупа багата білками, вітамінами і мінералами. Така кутя надовго наситить організм, а ще ії можна дозволити у раціоні дієтичного харчування при хронічних хворобах шлунку. Для приготування перлової куті знадобиться:
200 г перлової крупи;
150 г маку;
50 г очищених горіхів;
50 г родзинок;
мед і цукор за смаком;
0,5 склянки вершків.
Для початку перлову крупу слід ретельно промити, потім залити водою у співвідношенні 1:3 і варити до готовності. Після цього - процідити та остудити.
Мак залити окропом і варити, поки не буде легко розтиратися між пальцями. Згодом ретельно відцідити на ситі і перекрутити через м'ясорубку.
Родзинки запарити, додати їх у готову кашу з подрібненими горіхами, медом і цукром. Готову кашу перемішати з вершками, дати настоятись і подавати до столу.
Кутя з сухофруктами
ФОТО/ iamcook.ru
Сухофрукти містять вітаміни А і В, високу концентрацію глюкози, фруктози та багато інших корисних речовин. Окрім своїх цілющих властивостей, вони нададуть страві різнобарвності та нового цікавого смаку. Для такої куті знадобиться:
200 г пшениці або рису;
50 г меду, сушених яблук чи груш;
100 г родзинок, кураги і сушеної малини.
Пшеницю треба помити і перебрати. У кип'ячену воду додати зерно і варити 25 хвилин. Не знімаючи кашу з вогню додати сіль, яблука і малину, а через 5-7 хвилин – родзинки. Всю суміш варити ще дві хвилини та остудити. Потім додати мед та залишити "відпочити" на 1-2 години.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава