"Коронавірусний" карантин на Полтавщині: Що це означає

Карантин передбачає закриття навчальних закладів і заборону масових заходів з 12 березня до 3 квітня 

11 березня Кабмін ухвалив рішення щодо введення "коронавірусного" карантину по всій Україні з 12 березня до 3 квітня, повідомляє Depo.Полтава.

Карантин передбачає:
- закриття навчальних закладів;
- заборону масових зібрань понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів (які можуть без глядачів відбуватися), і культурних заходів;
- закриття авіасполучення з деякими країнами.

Сьогодні, о 16:00, у Полтавській міській раді скликають позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном.

Вчора, 10 березня, у Полтаві відбулося засідання тимчасової обласної протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню коронавірусу на території області.  За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лисака, медики повністю забезпечені захисними окулярами й рукавичками. Окрім того, кількість одноразових костюмів біозахисту збільшено майже втричі. Також Лисак звернувся до очільників ОТГ, РДА та мерів міських щодо забезпечення медиків респіраторами класу захисту FFP2. Нині таких пристроїв майже 3 000, але потрібно більше. Лисак зазначив, що Полтавщина має 639 інфекційних ліжок та 241 боксоване ліжко. Окрім того, є 98 окремих боксів для одномісного розміщення хворих.

Ізоляція та надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою на коронавірус відбуватиметься у обласній клінічній інфекційній лікарні. Її готовність перевірили за дорученням головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. 12 березня планується командно-штабне навчання із залученням сил і засобів ДСНС, поліції, служби транспорту, медиків щодо реагування на імовірний випадок виявлення інфекції. 

Начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець повідомив, що для профілактики коронавірусу в області проводиться дезінфекційна обробка залізничних вокзалів, автостанцій і транспортних засобів.

Симптоми захворювання

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Як запобігти поширенню інфекції

· якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

· якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

· під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

· необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Нагадаємо, що нині в області триває епідемія захворюваності на ГРВІ так грип. За інформацією ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України", станом на 8 березня на Полтавщині захворюваність на ГРВІ на 16% перевищує епідемічний поріг: протягом минулого тижня захворіло 8 442 особи. Найвищі показники інфекції епідеміологи виявили в Полтавському, Пирятинському районах та Горішніх Плавнях. Через спалах ГРВІ припинили навчання у десяти школах восьми міст та районів Полтавщини. Протягом минулого тижня було госпіталізовано 457 хворих, що складає 5,4% від кількості захворілих (показник стабільний). Дослідженнями ДУ "Полтавський ОЛЦ МОЗ України" визначена наявність РНК вірусів грипу типу A(H1)pdm09 в трьох випадках (визначався постійно в поточному епідсезоні) та вірус грипу В у двох випадках (визначений вперше в поточному епідсезоні). Щеплено проти грипу з початку сезону 10 630 осіб (показник більший ніж в Україні).

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава