Більше, ніж спорт: Як завдяки "Пантерам" полтавці "захворіли" американським футболом
Хоча молодій полтавській команді з американського футболу не вдалося відчути смак перемоги у сезоні-2019, "Пантери" рішуче налаштовані на перемогу в наступному
Жителі США захоплюються американським футболом з 1960-х років: саме тоді видовищні матчі почали збирати стадіони глядачів і донині цей вид спорту вважається найпопулярнішим у штатах. У Полтаві ж американським футболом зацікавилися не так давно. Ідею заснувати власну спортивну команду у місті, де народився та виріс, у серпні 2017 року "привіз" до Полтави ексгравець зіркових московських "Спартанців" Семур Алмазов. Чого тільки не робив юнак, аби привернути увагу полтавців до "екзотичного" спорту: причепив рекламу на задньому склі своєї автівки, шукав однодумців у соцмережах... Невдовзі організував перші тренування, на які прийшли лише пара-трійка чоловіків. Проте з кожним днем у полку початківців більшало і Семуру Алмазову вдалося сформувати повноцінну команду.
На фото посередині: засновник полтавської команди з американського футболу Семур Алмазов
ФОТО/ Instagram Семур Алмазов
Коли настав час обирати назву, спортсмени завагались, адже знали: як корабель назвеш, так він і попливе. Обирали між "Чорними левами", "М'ясниками", та врешті вирішили зупинитись на "Пантерах", аби суперники ще до гри розуміли, що мають справу з хижаками, які до останнього боротимуться за перемогу.
Минув рік з початку тренувань і вже влітку 2018-го "Пантери" заявили про себе на офіційному турнірі - Першій лізі в рамках Української Ліги американського футболу. Полтавці показали гідний результат, але поступилися по різниці набраних очок в усіх матчах того сезону. Та програш ані трохи не зламав команду, а лише заохотив до подальшої роботи над собою.
Як говорить засновник "Пантер", американський футбол – більше, ніж просто спорт. Це велика родина, всі члени якої мають поважати один-одного і відчувати підтримку, адже там, де "позіхає" один, доводиться виправляти іншим. Кожен матч футболісти відчувають себе на полі битви в прямому сенсі цього слова, адже амфут вирізняється з-поміж інших видів спорту своєю жорсткістю і травматичністю. Ще одна особливість – безліч варіацій ігрових комбінацій, які спортсмени мають продумувати на ходу. Таким чином за матч команда може зіграти по декілька десятків абсолютно різних комбінацій, що надає протистоянню неабиякої динаміки.
Кожен гравець на полі має своє амплуа: "великоваговики" (лайнмени) штовхаються і блокують суперників у лінії, а прудкіші (беки і ресивери) - ловлять паси або заважають це робити опоненту. Нині у складі "Пантер" тренується близько 25 чоловіків, проте на іграх виступають максимум 16, оскільки не всі мають змогу брати участь у виїзних змаганнях. Стати частиною команди можуть всі спортсмени віком від 16 років, які мають бажання грати. Та варто бути готовими до значних фізичних навантажень і враховувати всі ризики травмування на полі. "Окрім того, що ти маєш сильно бити та швидко бігти, потрібно бути витривалим, бо іноді доводиться грати без замін та перепочинку. Спочатку завжди важко, але яке ж потім неповторне відчуття на полі, коли завдяки якісній підготовці переважаєш суперника та здобуваєш перемогу", - переконує Семур Алмазов.
Щодо фінансування, всі матеріальні питання команда вирішує самостійно: і оренду поля, і закупівлю екіпірування і витрати на збори. Та цьогоріч партнером "Пантер" став один з місцевих медичних центрів, працівники якого супроводжують матчі на автомобілі екстреної допомоги і в разі необхідності оперативно "латають" травмованих спортсменів.
Також команда має власного інформаційного партнера у соцмережах і особистого фотографа. Нині полтавські амфутболісти шукають підтримки серед громадськості. Аби придбати нову спортивну форму, організували збір коштів на краундфандинговій платформі інтернет-видання "Зміст", де кожен бажаючий може матеріально підтримати улюблену команду.
У теплу пору року "Пантери" тренуються на футбольному полі біля "Будинку футболу" (провулок Великий, 6, неподалік зупинки громадського транспорту "ЗБВ-7"). По дві години три рази на тиждень спортсмени виконують бігові вправи і вдосконалюють навички згідно свого ігрового амплуа. Питання щодо облаштування спеціалізованого стадіону для американського футболу поки не підіймають. Кажуть, цьогорічний формат турніру Першої ліги не передбачав "гри ногами", тому поки змінювати місце дислокації немає необхідності.
Єдине, чого бракує – глядацьких трибун, адже у "Пантер" вже є чимало прихильників, які не пропускають жодного матчу. Коли холодає, тренування відбуваються у спортивних залах. Аби не втрачати фізичної підготовки, футболісти тримають себе у формі весь рік, а не лише напередодні грального сезону.
Цьогорічний сезон у Першій лізі став для полтавців своєрідним дежавю дебютного виходу на ігрову арену. На жаль, їм не вдалося перемогти жодного з суперників. Чи не на самому початку сезону з "кістяка" полтавської команди випали ключові гравці. У розпалі чергової спортивної битви, гравець атаки (квотербек) отримав дві серйозні травми. А на першому виїзному матчі у Маріуполі капітан команди травмував лікоть. На руку наклали гіпс, тож три тижні він мав змогу підтримувати "Пантер" лише з-за лінії ігрового поля. Капітан одужав і повний сил вийшов боротись за перемогу на наступному ж виїзному матчі у Миколаєві. Проте на самому початку гри зазнав чергової травми – медики діагностували перелом ноги. Після вибуття капітана полтавці продовжували боротись з "Вікінгами" до останнього, але той матч завершився поразкою і "втратою" ще двох гравців. Битва з "Вікінгами" вже на рідному полі, яка відбулася 3 серпня, стала для "Пантер" останньою у сезоні. Вони поступилися миколаївським футболістам, не виборовши жодного очка за матч.
На фото та відео: вирішальний для "Пантер" матч з миколаївськими "Вікінгами" у Полтаві 3 серпня
Семур Алмазов зазначив, що саме через травми та недоукомплектованість складу виникли труднощі у побудові стратегії гри на сезон. Цьогоріч проти "Пантер" виступали імениті команди з багаторічним ігровим досвідом: "Азовські Дельфіни" та "Миколаївські Вікінги", які в результаті і стали чемпіонами, були фаворитами цього розіграшу, але нерви ми їм потріпали добряче. За принципом шахів, сильніше ти стаєш тільки тоді, коли граєш із сильним суперником. Так сталося і в нашому випадку".
На фото та відео: "Пантери" і "Азовські Дельфіни" під час матчу у Полтаві 20 липня
Та полтавці не думають здаватися: набули колосального досвіду у цьому сезоні, трохи перепочили і вже готуються до наступного, який стартує навесні 2020 року. У планах "Пантер" – серйозна робота над помилками. Аби ще більше "загартуватись", організують товариську зустріч та відкрите тренування з футболістами, які входять до складу Вищої ліги. Також хочуть дещо змінити процес набору до команди. А далі – вперед до перемоги.
ФОТО, ВІДЕО/ Depo.Полтава
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава