Битва за 144-й: Чи зможе "Слуга народу" обійти у Полтаві екс-мера Мамая та нардепа Капліна

Чи не найцікавіший округ на Полтавщині, в якому у боротьбі за путівку до Верховної Ради зійдуться двое запеклих ворогів: Олександр Мамай, який двічі обирався мером, та Сергій Каплін, що двічі обирався тут народним депутатом

Битва за 144-й: Чи зможе "Слуга народу"…

144-й виборчий округ охоплює два з трьох районів Полтави і є суто міським округом з компактним проживанням виборців. Це значно полегшує агітаційну роботу кандидатам та їхнім штабам.

Центр виборчого округу №144: місто Полтава, Шевченківський район

Опис меж виборчого округу: Шевченківський та Подільський райони міста Полтави

Кількість виборчих дільниць - 85

Орієнтовна кількість виборців - 145 994

Місцезнаходження ОВК - приміщення Шевченківської районної у місті Полтаві ради, вул. Мазепи, №30

У 2019 році ЦВК зареєструвала на вибори в окрузі 18 кандидатів в народні депутати України: сім самовисуванців та 11 представників партій.

Самовисуванці:

- 38-річний Ковалівський сільський голова Олександр Бублик;

- 39-річний нардеп Сергій Каплін;

- 49-річний екс-мер Полтави, а нині безробітний, Олександр Мамай;

- 50-річна керівник мистецька галерея "Арта", підприємець Юлія Петушинська;

- 43-річний безробітний Андрій Пєтушков;

- 36-річний підприємець, екс-депутат Полтавської міськради Денис Поліщук;

- 66-річний голова громадської організації "Об'єднання пенсіонерів і ветеранів газовонафтового комплексу Полтавщини", професор кафедри нафтогазової інженерії та технологій Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка Володимир Стасенко.

Представники політичних партій:

- 34-річний безробітній Юрій Кетов, суб'єкт висування – політична партія "Разом сила";

- 35-річна інспектор-методист Національної академії Служби безпеки України Ірина Кузьменко, суб'єкт висування – політична партія ВО "Батьківщина";

- 30-річний депутат Полтавської міської ради, заступник директора з питань охорони та безпеки, ПП "Назаренко І.І." Юліан Матвійчук, суб'єкт висування – політична партія ВО "Свобода"

- 48-річна безробітня, волонтер Вікторія Мірошніченко, суб'єкт висування – політична партія "Європейська Солідарність";    

- 34-річний підприємець Дмитро Нальотов, суб'єкт висування – політична партія "Слуга народу";    

- 29-річний заступник директора ТОВ "Явір Пласт"Артур Орліковський, суб'єкт висування – політична партія"Сила і честь";

- 34-річна директор ТОВ "Поляр Інвест" Анна Політуча, суб'єкт висування – політична Партія "Голос";    

- 45-річний керівник Полтавської філії ТОВ "Беле Бяроза" Олег Русін, суб'єкт висування – політична Партія - "Патріот";     

- 38-річний адвокат, адвокатське об’єднання "Юридична компанія "Кредо" Дмитро Таран, суб'єкт висування – політична партія "Опозиційний блок";

- 43-річний голова Соціалістичної партії України Сергій Чередніченко, суб'єкт висування – Соціалістична партія України; 

- 43-річний директор ТОВ "Полмарк" Валерій Шупта, суб'єкт висування – політична партія "Воля".

На попередніх виборах до Верховної ради двічі поспіль перемогу в окрузі святкував Сергій Каплін.

Парламентські вибори (округ №144)

1998 рік Леонід Гусак - 23,97% Микола Кульчинський - 12,97%
2002 рік Анатолій Кукоба - 45,52% Юрій Фастовець - 10,99%
2012 рік Сергій Каплін - 32,21% Олександр Залужний - 25,19%
2014 рік Сергій Каплін - 46,3% Юрій Кривошеєв - 11,77%

Засновник СДП (екс-Партії Простих Людей) сподівається, що виборці і втретє довірять йому місце в парламенті. Втім, цього разу у нардепа є серйозний конкурент, який, до того ж, прагне помсти. Протистояння Капліна з тепер вже колишнім мером Полтави Олександром Мамаєм триває не один рік. Восени 2014 року народний депутат влаштував погром у стінах міськради: в пошуках міського голови нардеп сокирою вирубав двері в мерському кабінеті та влаштував там обшуки з посипанням сіллю. 

Відео/ UA: Перший

Також полтавці досі пам'ятають гучний "екшн" під міськрадою у 2015 році, головними героями якого стали нинішні кандидати. Каплін тоді прорвався до сесійної зали через бокові двері, відчинені нині секретарем Полтавської міськради Олександром Шамотою, та нарвався на конфлікт із Мамаєм. Почалася штовханина, під час якої колишній міський голова запропонував нардепу "відсмоктати в нього" та назвав "проектом Льовочкіна".

Відео/ PTV Полтавське Телебачення

У 2018-му саме Капліна називали одним з організаторів відставки Мамая з посади.

Мамай же, після невдалих спроб через суд повернутися у мерське крісло, вирішив продовжити політичну кар'єру у Верховній Раді України. І зробити це він хоче саме у 144-му окрузі. Бо, по-перше, до округу входить значна частина Полтави, де він і досі має багатотисяну підтримку містян, які вважають його відставку незаконною. По-друге, вибивши Капліна з депутатського крісла, він практично поховає політичну кар'єру нардепа, справи якого останнім часом йдуть не дуже вдало – на президентських виборах він отримав жалюгідні 0,07%, а на парламентських виборах заснована Капліним СДП взагалі не бере участі. Тож перемога у 144 окрузі – чи не єдина можливість нардепа залишитися у вищому ешелоні української політики.

Проте обом "мамонтам" полтавського політичного життя може завадити невідомий широкому загалу 34-річний підприємець Дмитро Нальотов, якого в окрузі підтримує партія "Слуга народу". Він є засновником п'яти підприємств, що надають послуги з активного відпочинку, та співзасновником ГО "Полтавська платформа" і ГО "Зміст Полтава". Завдяки бренду Зеленського та допомозі полтавських громадських активістів, Нальотов має великий шанс потрапити до парламенту, залишивши за бортом і Мамая, і Капліна.

Значно менші шанси на перемогу експерти віддають депутату Полтавської міськради, свободівцю Юліану Матвійчуку. Незважаючи на його активну депутатську діяльність, зокрема зі збереження історичної будівлі Полтавського кадетського корпусу та боротьби з незаконним рухом по місту перевантажених вантажівок, саме належність до націоналістичного руху стає перепоною до більш широкої підтримки серед полтавців.

Також спробують перемогти в окрузі два екс-депутата Полтавської міськради: екс-член фракції "Рідне місто" Денис Поліщук та нині голова Соціалістичної партії України Сергій Чередніченко. Обидва досить активні в Полтаві і мають певну підтримку серед полтавців. Втім, експерти невисоко оцінюють їхні шанси на перемогу.

Ще менші шанси мають представники "Голосу" Анна Політуча та "Європейської солідарності" Вікторія Мірошніченко. Директорка ТОВ "Поляр Інвест" є донькою засновника підприємства-виробника гелікоптерів ТОВ "КБ Аерокоптер" Ігоря Політучого. Вона вже має досвід політичної боротьби – раніше Політуча балотувалась до Полтавської міської ради від партії "Сила людей". Військова волонтерка Вікторія Мірошніченко має суперечливу репутацію, але вона досить відома людина в Полтаві, що може дати їй шанси, хоч і не дуже великі, у перевиборчій гонці.

Вперше на такому рівні спробує сили Ковалівський сільський голова Олександр Бублик, брат народного депутата та кандидата в нардепи по сусідньому 145-му округу Юрія Бублика. На перемогу йому складно розраховувати, але це гарна можливість набратися досвіду та популярності перед наступними виборами. Та й політичний бренд "Брати Бублики" необхідно підтримувати – це може додати вирішальних голосів старшому Бублику. 

Всі інші кандидати виглядають статистами і навряд наберуть більше відсотка голосів виборців.

Фото/ Сергій Колодій

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme