Кременчуцький лікар, на операційному столі якого померла дівчина, оголошений у розшук

Підозру лікарю оголосили заочно, оскліьки він виїхав закордон

Кременчуцький лікар, на операційному сто…

Слідство у справі, коли на операційному столі пацієнтці замість наркозу ввели газ аргон, провело безліч експертиз. Днями була оголошена підозра лікарю. Правоохоронці зробили це заочно – медик уже виїхав за кордон, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Кременчуцьку газету.

У Третії міськлікарні 28 липня минулого року стався резонансний і страшний випадок: пацієнтка, яка потрапила до медустанови з попереднім діагнозом гострий апендицит, померла через жахливу лікарську помилку прямо на операційному столі. 

Після оголошення інформації начальник міліції області Олег Бех розповів журналістам деякі подробиці трагедії. За його словами, медсестра переплутала балон з киснем із ємністю з аргоном, який, заповнивши легені дівчини, викликав удушення.

19-річна мешканка Кременчука потрапила з діагнозом гострий апендицит на операційний стіл в одну з лікарень міста. Медсестра подала анестезіологу замість кисню аргон. Газ потрапив у легені дівчини. За словами Беха, поки анестезіолог пішов дивитися телепередачі і телесеріали, а медсестра, мабуть, колупалася в носі, дівчина просто задихнулася на столі.

Протягом 40 хвилин лікарі намагалися відновити дихання, однак реанімаційні заходи не допомогли врятувати життя пацієнтки.

Доказом лікарської помилки, перш за все, став відеозапис з камери, встановленої в операційній.

Тоді ж було відкрито кримінальне провадження за ст.140 Кримінального кодексу "Невиконання або неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого".

За цією статтею за скоєне медикам загрожує позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5-ти років або виправні роботи на строк до 2-х років, або обмеження волі на строк до 2-х років, або позбавлення волі на той самий строк.

Кримінальне провадження відкрили, але підозри у скоєнні злочину нікому пред'явлено не було. Слідство мало довести, в чому провина медиків і на кому лежить основний її тягар - на медсестрі чи на докторі.

Сам хірург отримав догану від керівника лікарні Вадима Українця, однак не погодився із ним і почав оскаржувати догану в суді. Медсестра з часом пішла в декретну відпустку.

З минулого літа у ході слідства було проведено безліч експертиз, і днями правоохоронці довели провину медика.

Однак тепер особисто пред'явити підозру лікареві стало неможливим. Він звільнився з лікарні за власним бажанням. У Кременчуці та в Україні його теж тепер немає. За даними начальника поліції Кременчука Вадима Могили, медик завчасно виїхав за кордон.

У правоохоронних колах не виключають, що для привернення лікаря з-за кордону будуть застосовувати міжнародні правові акти.

Щодо провини медсестри, яка також є учасницею трагедії, поліцейські ще чекають на одну з експертиз і згодом можуть також пред’явити їй підозру у скоєнні злочину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme