Вхурделило: Як зима захопила Україну в снігову пастку (ФОТО, ВІДЕО)

Середина березня, а зима не вщухає: минулими вихідними Україну знову припорошило, а подекуди і завалило снігом

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Вхурделило: Як зима захопила Україну в с…

Негода знову неабияк розгулялася: всю країну скували відчутні морози, не обійшлося без опадів – подекуди млявих снігопадів, а подекуди і серйозних хуртовин. Частина населених пунктів залишилася без світла: загалом були знеструмлені 129 містечок та сіл в Запорізькій, Миколаївській, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській, Херсонській та Кіровоградській областях.

Весна теж дала про себе знати, чим сполошила небайдужих громадян: до України прилетіли перші лелеки. Тепер мешканці навколишніх сіл міркують, як підтримати пірнатих, аби ті пережили холоди – а їх синоптики обіцяють ще тиждень.

Київ

Столиця, дещо налякана попередніми снігопадами, які на кілька днів паралізували місто, цього разу відбулася "легким переляком": її лишень трохи присипало і помітно приморозило. Ніякого апокаліпсису цього разу нема, тільки слизько: вивозити кучугури брудного снігу в Києві Кличка так і не навчилися, тож весь попередній тиждень він танув прямо на дороги і тротуари, які тепер, зрозуміло, місцями перетворилися на ковзанку. Втім, метеорологи вже попереджають: з півдня Європи насувається черговий циклон, тож незабаром ситуація ускладниться. Обіцяють снігопади, дощі та сильний вітер. Двобій весни і зими триває.

Вінниця

Вінницю, як і Київ, теж лишень присипало снігом. Комунальні служби відреагували і старанно чистять місто – принаймні, тракторці дорожників на автошляхах міста помічені. Вінничани ж скористалися нагодою, аби ще раз покатати дітей на санчатах та наробити гарних зимових світлин із засніженими деревами.

Полтава

До Полтави зима з черговим прощальним візитом – принаймні, полтавці сподіваються, що таки з прощальним – прибула в ніч на понеділок. Місто добряче засипало, додавши комунальникам роботи. Втім, незважаючи на зимовий привіт, місто не зупинилося, тільки одяглося потепліше.

Донбас

Добряче засипало Луганщину: снігові замети сягають подекуди двох і більше метрів, тож в дорожників в регіоні нині роботи по саму шапку. Зрозуміло, що віддаленні населені пункти також потерпають: в села не можуть доставити не те що продукти, а навіть "швидкі" на виклик доводиться тягнути "Уралами".

Дніпро

Добряче засипало і Дніпровщину. Область зітнулася із серйозними хуртовинами, 35 населених пунктів лишилися без світла. Були заблоковані дороги, машини довелося витягати із заметів спецтехнікою. В самому обласному центрі утворилися чималі черги на громадський транспорт – робочий понеділок зустрів дніпрян застряглими тролейбусами та трамваями, а також явною нестачею маршруток. Машини не змогли вийти з парків, бо виїзди з них не були розчищені.

На Дніпропетровщині зі снігових заметів витягли сотні автівок

Запоріжжя

Привалило і сусіднє Запоріжжя. В області знеструмлено 40 населених пунктів. Разом з тим, обласні чиновники вже прозвітували, що на дорогах ситуація контрольована, шляхи розчищаються.

Втім, не обійшлося і без інших прикрих випадків. Так, у Мелітополі вітром поламало величезну тополю, дерево обвалилося на будинок поруч.

На Запоріжжі дерево впало на будинок (ФОТО)

Херсон

У Херсонській області шкоди від негоди, схоже, менше. Хіба що спрацювали автоматичні системи захисту ліній електропередач, внаслідок чого знеструмлені щонайменше три населені пункти.

Одеса

Поки одесити милувалися присипаною білим Одесою, в області рятували застряглі на дорозі автівки. Напередодні вночі, приблизно о 23:30, на 303 км автодороги "Київ Одеса", неподалік смт Любашівка внаслідок снігопадів утворився серйозний затор. На тій ділянці траси не могли самотужки заїхати на гору вантажівки, через що утворилося скупчення орієнтовно 100 автівок довжиною 1,5-2 км. Серед інших на дорозі застрягли 2 автобуси з 120 дітьми. До діла підключилися місцеві "облавтодорівці". Кажуть, що "розрулили" ситуацію вже за кілька годин, близько 2:30.

Світлина від Головне управління ДСНС України в Одеській області.

А в самій Одесі – краса!

Хмельницький

Присипало і Хмельниччину. Найбільше халеп сталося на дорогах області. Машини довелося витягувати спецтехнікою – так, на одній з ділянок в неділю ліквідовували затор з 27 вантажівок.

На Хмельниччині вантажівки майже на дві години застрягли в заторі (ВІДЕО)

Львів

У столиці Галичини тільки за одну неділю випало 20% місячної норми опадів, а загалом з 16 по 18 березня – 37%. Чиновники терміново зібралися на нараду з міськими службами, працювали вночі та зранку, задіюючи для розчистки дорік всю наявну техніка, причому не тільки комунальну, а навіть приватну. В першу чергу обіцяли розчистити магістральні дороги, доїзди до лікарень, шкіл та садочків та інших важливих закладів та підприємств. Втім, розслаблятися їм явно не варто: хуртовина в області триває.

Карпати

В українських Крапатах, само собою, зима теж не забула про себе нагадати. Рятувальники ще заздалегідь попросили нікого не ходити в гори через небезпеку сходження лавин. Закарпаття добряче потріпало вітрами, а столицю краю, Ужгород, мороз перетворив на суцільну ковзану. А у Виноградові негода, повиривавши величезні дерева, "розбомбила" місцевий цвинтар.

Обласний центр перетворився на суцільну ковзанку (ФОТО)

У Виноградові від стихії серйозно постраждав міський цвинтар (ФОТО)

Сніжно і на Прикарпатті, але там новиною вихідних став приліт лелек. Весняних птахів посеред білого поля, в якому не те що жабку чи ящірку якусь, а прогалинки жодної знайти неможливо, помітили на Коломийщині. Місцевих мешканців таким ранній візит добряче переполошив, адже морозів попереду ще багато, і пірнаті до тепла можуть не дожити. Жителі села Великий Ключів вийшли в поле, щоб допомогти птахам: розчистили для лелек декілька "острівків" від снігу, думають постелити солому і принести якоїсь їжі.

Як прикарпатці допомагають лелекам пережити холод (ФОТО)

Буковина

Прилетіли лелеки і на Буковину, у Садгору. І теж сполохали місцевих мешканців. Напередодні ввечері працівники служби ДСНС разом з волонтерами зібрали харчі та сіно для лелек. У таку погоду птахи не можуть самостійно знайти їжу, тому усі небайдужі допомагають.

На Буковині містяни рятують лелек, що прилетіли на Садгору

Але нагодувати лелек, зауважують на Буковині, – та ще проблема, адже харчуються вони не зерном, а рибою, жабами та усілякими дрібними личинками. Активісти кажуть, можна підгодувати несолоною дрібною або рубленою на шматки рибою. Головне, аби дотерпіли птахи до весни. А вона, раз вони прилетіли, обов'язково буде.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme