Луценко розповів, як Янукович переслідував українську церкву

Генпрокурор повідомив, хто понесе відповідальність за "злочинні накази" Віктора Януковича
Depo.
3 листопада 2016 20:12
ФОТО: depo.ua
Луценко розповів, як Янукович переслідував українську церкву
Луценко розповів, як Янукович переслідував українську церкву

Генеральний прокурор України Юрій Луценко у Полтаві прокоментував підписання подання на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського, повідомляє Depo.Полтава.

"Існує епізод про позбавлення волі митрополита Олександра Драбинка. Більше того, працівники спецпідрозділу "Грифон", які його нібито охороняли, але ця охорона фактично перейшла у позбавлення волі, притягуються до суду. У Вишгороді йшов суд над «грифонівцями», але зовсім не давалася оцінка тим, хто "грифонівцям" дав такий злочинний наказ і хто керував їхніми діями.

Протягом чотирьох місяців йшла кропітка робота слідчих. Треба віддати належне пану Новинському, який у статусі народного депутата не ухилявся від слідчих дій, а давав усі покази, приходив на усі допити і давав необхідну інформацію.

Станом на сьогодні я провів робочу нараду, де за участі слідчих і прокурорів ГПУ ми дійшли до висновку, що у мене є підстави звернутися до Верховної Ради із поданням на дозвіл притягнути до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського.

Хочу підкреслити, що це – справа екс-президента Януковича, якому мало було узурпувати владу в Кабінеті міністрів, у Верховній Раді, у судовій гілці влади, в економіці. Він, Янукович, як встановило слідство, поставив завдання перед міністром внутрішніх справ та рядом інших осіб, в тому числі і Новинським, взяти під контроль життя української православної церкви, яку очолював тоді нині покійний Блаженніший Володимир.

Це завдання розглядалося на ряді нарад у Януковича, і свідки це підтверджують. Також Янукович поставив завдання добитися від Блаженнішого митрополита Володимира, предстоятеля УПЦ МП, рішення про відставку, відхід на покій, призначення угодного Януковичу кандидата. Шляхом тиску на покійного Володимира було обрано фактичне ув’язнення дуже близького до нього і з точки зору церковної ієрархії, і з точки зору людських відносин, митрополита Олександра Драбинка. Він змушений був написати заяву про охорону, яка переросла власне у конвой, він був позбавлений волі.

На ряді зустрічей різні особи, в тому числі Новинський, озвучували покійному Митрополиту вимогу: піти з посади, призначити угодного Януковичу предстоятеля УПЦ, самому Драбинку виїхати за межі України.

Це все встановлено слідством. Тепер, для передачі провадження до суду, нам необхідно отримати дозвіл Верховної Ради про зняття депутатської недоторканності з одного із учасників змови проти пана Драбинка та покійного митрополита Володимира – депутата Новинського.

Я підписав відповідне подання. Очевидно вже завтра воно зайде на територію Верховної Ради, де буде призначене засідання профільного комітету, на засідання кого я планую прибути.

Я сподіваюсь, що депутати не будуть покривати своїх колег, і дадуть дозвіл на притягнення Новинського до відповідальності. Хочу підкреслити: Верховна Рада - не суд, і я не суд. Але ми маємо зробити все, щоб чесний і об’єктивний суд дав оцінку і діючому народному депутату, і колишньому президенту України. Це перший епізод великої справи Януковича, яку ми плануємо передати до суду. Я вважаю її перспективною, оскільки вона не велика за обсягом", - розповів у Полтаві Юрій Луценко.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці