Місто, в якому працює найбільша пивоварня в Латвії, стане побратимом Полтави

Латвійське місто Цесіс прагне стати побратимом Полтави

Місто, в якому працює найбільша пивоварн…

Латвія надзвичайно зацікавлена у тісній співпраці із Полтавською областю. Йдеться не лише про культурний обмін, а насамперед про бізнесові стосунки, співпрацю в галузі сільського господарства та реалізацію спільних проектів, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Про це сьогодні йшлося під час зустрічі із Надзвичайним та Повноважним послом Латвійської Республіки в Україні паном Юрісом Пойкансом.

Валерій Головко відразу зауважив, що Полтавщина відкрита до співпраці, області є що показати латвійцям, а влада прагне не просто спілкуватися, а перенести партнерство у практичну площину. Наприклад, у сферу бізнесу, більш предметних перемовин між представниками обох країн у різних сферах економіки.
Юріс Пойканс озвучив відразу декілька пропозицій. Пан Посол зауважив, що для налагодження більш тісної співпраці Латвія дуже плідно використовує інститут Почесних консулів.

Місто, в якому працює найбільша пивоварня в Латвії, стане побратимом Полтави - фото 1

" Зазвичай вони працюють у великих містах - Львові, Одесі, Харкові. Але враховуючи той факт, що кожна область по своєму унікальна, пропоную розглянути можливість призначення Почесного консула саме на Полтавщині. Зазвичай це мешканець регіону, бізнесмен, який добре контактує з усіма гілками влади в області. Почесний консул дуже допомагає при співпраці, зокрема й щодо підтримки бізнесових контактів, власне розвитку бізнесу, культурних зв’язків тощо", - пояснив Юріс Пойканс.

Друга пропозиція - зав’язати побратимські стосунки між містами Латвії та Полтавщини. Зокрема, латвійське місто Цесіс прагне стати побратимом Полтави. Воно знаходиться за 80 кілометрів від Риги. На сьогодні це - одне з міст, яке динамічно розвивається, має багату історію, тут же працює найбільше пивоварний завод в Латвії.

Окрім того, місто активно залучає європейські кошти на розвиток і готове поділитися таким досвідом з українськими містами. Тобто якщо вдасться налагодити побратимські зв'язки з Полтавою, то латвійці готові запропонувати реалізацію спільних проектів. Як додав пан Посол, у Латвії мало можливостей підтримати Україну фінансово, але країна готова поділитися власним досвідом з багатьох питань.

Юріс Пойканс завірив, що підтримка українських військових і їхніх родин, тимчасових переселенців його країною залишиться на постійній основі: "Бо ми дуже добре розуміємо ваші проблеми, біду, з якою ви зіштовхнулися. Ситуація дуже складна. Тому намагаємося підтримувати Україну".

Під час розмови з'ясувалося, що Латвія має неабиякий практичний досвід у царині створення сільськогосподарських молочних кооперативів. І ним теж готова поділитися з аграрною Полтавщиною. Окрім того, свого часу прибалтійська країна мала таку ж проблему, що й Україна зараз. Йдеться про експорт лісу-кругляка, через що існували побоювання, що латвійці залишаться без лісів. Та на сьогодні Латвія пишається своїм досвідом збереження лісів, а деревообробна галузь (і експорт готових виробів, а не сировини) входить у трійку топових галузей економіки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme