ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині тривають земельні "війни" між прокуратурою і фермерами

Миргородська місцева прокуратура виявила чергове порушення законодавства при наданні землі для ведення фермерського господарства

Depo.
12 липня 2018 17:45
ФОТО: depo.ua

За інформацією Миргородської місцевої прокуратури, протягом 2014-2016 років Головне управління Держгеокадастру Полтавщини видало 12 наказів про передачу в оренду жителю Зінькова 12 земельних ділянок. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пише Depo.Полтава.

Землі, загальною площею понад 220 га та вартістю майже 7 млн. грн, розташовані на території Зіньківського району. Встановлено, що Держустанова не надала належної оцінки обставинам і умовам, зазначеним у клопотаннях фермера, який незаконно створив господарство, і отримав земельні ділянки без проведення торгів та поза чергою конкурентів.

За даним фактом Зіньківський відділ Миргородської місцевої прокуратури підготував і направив до районного суду позовну заяву про скасування наказів та визнання недійсними договорів оренди.

Нагадаємо, наприкінці червня Господарський суд Полтавської област задовольнив три позовні заяви Лубенської місцевої прокуратури до ТОВ "Луксор-УТР" щодо розірвання договорів оренди на три земельні ділянки площею понад 2 га і з нормативно-грошовою оцінкою понад 8 млн грн.

За словами прокурорів, товариство, маючи в оренді земельні ділянки під об'єктами нерухомості, відчужило зазначені об'єкти на користь інших осіб, не повідомивши про це орган місцевого самоврядування та не припинивши дію договорів оренди землі. Вказане спричинило збільшення заборгованості з орендної плати та позбавляло орган місцевого самоврядування права на подальше використання землі на користь громади.

Друзі, приєднуйтеся до нашої групи у Facebook.

Більше про новини Полтави читайте на Depo.Полтава