На Полтавщині тривають земельні "війни" між прокуратурою та фермерами

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути майже 80 га землі у Зіньківському районі, яку декілька років незаконно орендує фермерське господарство

Прокуратура Полтавщини продовжує виборювати землі з незаконного користування фермерами та підприємцями, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу прокуратури Полтавщини.

У 2012 році Зіньківською районною державною адміністрацією було надано громадянину в оренду майже 80 га землі сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства. Слідством встановлено, що орендар ще у 2010 році отримав 190 га землі, реалізуючи таким чином своє право на землю за спрощеною процедурою.

Отже, фермер безпідставно отримав майже 80 га землі, які згодом передав у суборенду своєму господарству.

Відповідно до Закону України громадяни, які не в перше мають намір отримати земельні ділянки, мають право отримувати землі на конкурентних засадах через участь у торгах, а також обов'язково має проводитись нормативно грошова оцінка земельних ділянок.

Зважаючи на всі порушення прокуратура звернулась до суду з позовною заявою повернути державі з незаконного користування майже 80 га землі.

Нагадаємо, прокуратура Полтавщини домоглася суду над керівником підприємства за самовільне зайняття земельної ділянки площею майже 230 га. Слідством встановлено, що керівник сільськогосподарського підприємства, всупереч закону та без будь-яких правовстановлюючих документів, засіяв та обробив земель сільськогосподарського призначення загальною площею майже 230 га, які розташовані на території Попівської сільської ради Зіньківського району.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава