На Полтавщині власникам "теплих кредитів" надаватимуть багаторівневе відшкодування позики

За два останні роки полтавці взяли 5 658 "теплих кредитів" на утеплення власних помешкань, заміну котлів та інші заходи енергоефективності

Урядова програма енергоефективності передбачає часткове відшкодування залучених кредитних коштів для населення, ОСББ та ЖБК. Позику у рамках програми видають два державні банки - Ощадбанк та Укргазбанк. Розмір відшкодування вартості кредиту - від 20 до 40 %, а для отримувачів субсидії - до 70%, пише Depo.Полтава з посиланням на прес-службу Полтавської ОДА.

Як зауважив начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Едуард Рева, за час дії програми, мешканці Полтавщини взяли кредитів на суму понад 86 млн грн. Торік - 46,1 млн грн, які вклали в економіку через придбання енергоефективних матеріалів.

Держава відшкодувала 26,2 мільйона гривень тіла кредиту, область - 800 тисяч. Ще 140 тисяч - з місцевих бюджетів Полтави, Кременчука, Чутового та Пирятина.

Найбільше кредитів взяли у Полтаві, Кременчуці, Лубенському і Решетилівському районах. Найменше - у Чорнухинському, Оржицькому та Козельщинському.

Окрім того, у 2016 році "теплим кредитом" скористалися 26 ОСББ та ЖБК. Кредит переважно брали на заходи, окупність яких становить від 2 до 3 років - встановлення вікон, балконних дверей у місцях загального користування, придбання матеріалів та обладнання для термоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, придбання матеріалів для модернізації систем освітлення, закупівля теплових лічильників, обладнання індивідуальних теплових пунктів.

Окрім відшкодування з держбюджету, відсоткову ставку кредиту на Полтавщині гасять і за рахунок обласного бюджету. Відповідне рішення прийняла обласна рада у жовтні 2015 року - затверджено програму підтримки ОСББ та ЖБК у Полтавській області. Пізніше затвердили зміни, розширили коло учасників (і перелік матеріалів та обладнання також), які могли взяти в кредит. Загалом обласний бюджет взяв на себе відшкодування 10% кредитної ставки.

Для фінансування таких програм не потрібні великих коштів. Так, на сьогодні найбільше відшкодування передбачено у Полтаві - 148 тис грн на рік. У районах ціна питання - 30 тис грн з районного бюджету.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава