UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Полтавщині з 670 сміттєзвалищ залишаться 20

Таке рішення передбачає "Комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 рр"

На Полтавщині з 670 сміттєзвалищ залишат…

19 квітня, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань ЖКГ затвердили "Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 рр", повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу облради.

Співпрацюючи з німецькими фахівцями GIZ з 2014 року, Полтавщина розробила стратегію поводження з твердими побудовими відходами Полтавського субрегіону - це п'ять районів навколо Полтави. Стару програму 2012-2017 рр довелося закрити в зв'язку з тим, що вона була розрахована на одного інвестора.

"Ця програма буде допомагати в тому випадку, якщо громади об'єднаються. Ми розуміємо, що в селах, селищах створити полігон, сортувальну станцію, сміттєпереробний завод неможливо. Тому ми розділили область на п'ять субрегіонів. Згідно проведеної інвентарізації, маємо 670 сміттєзвалищ, з них — вісім полігонів (технічних споруд) потужністю 2-6 га", - говорить начальник управління ЖКГ Едуард Рева.

Згідно розрахунків GIZ, для будівництва полігону та налагодження системи потрібно 17 млн євро. На придбання спецтехніки, контейнерів, сортувальні станції — 53 млн євро.

До розробки комплексної програми Управління ЖКГ запросило фахівців ПолтНТУ. Її обговорювали на апаратних нарадах, колегії ОДА. Виїжджали на місця і проводили кущові наради в Пирятині, Горішніх Плавнях, Хоролі, Гадячі тощо.

"З 670 сміттєзвалищ поступово хочемо вийти на 150. Потім на 19-20 районних полігонів з сортувально-перевантажувальними станціями та три - чотири крупними субрегіональними полігонами в області, на яких розміщуватимуться сміттєпереробні заводи", - повідомив Едуард Рева.

Найкраща ситуація в Горішних Плавнях, де вже виготовили проектну документацію. В них є земельна ділянка, з необхідних 250 млн грн вже виділили 50 млн грн. Проектна документація готова й у Пирятині. Гадяцький район також має всі можливості.

Рева говорить, що проблемними лишаються Хорольський та Полтавський субрегіони. Для останнього, з розглянутих координаційною радою шістьох земельних ділянок, лише одна — по дорозі на Селещину — відповідає всім критеріям для розташування полігону.

"Ми запропонували контрольований набір дій: систематизувати і паспортизувати звалища. Основна мета яких — раціоналізувати всі ці об'єкти в Полтавські області", - говорить доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ Оксана Ілляш.

За її словами, бюджет складає орієнтовно 841,5 млн грн. З них 20% з обласного фонду охорони навколишнього середовища (ОНПС). Ще 50% співфінансування з місцевих бюджетів — в основному на контейнернізацію населених пунктів, придбання сміттєвивізної спецтехніки та тієї, що обслуговуватиме полігони.

Нагадаємо, що депутати Полтавської райради виступили проти будівництва сміттєпереробного заводу біля Макухівки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme