На Полтавщині з 670 сміттєзвалищ залишаться 20

Таке рішення передбачає "Комплексна програма поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 рр"

Depo.
20 квітня 2017 12:55
ФОТО: depo.ua

19 квітня, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань ЖКГ затвердили "Комплексну програму поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 рр", повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на прес-службу облради.

Співпрацюючи з німецькими фахівцями GIZ з 2014 року, Полтавщина розробила стратегію поводження з твердими побудовими відходами Полтавського субрегіону - це п'ять районів навколо Полтави. Стару програму 2012-2017 рр довелося закрити в зв'язку з тим, що вона була розрахована на одного інвестора.

"Ця програма буде допомагати в тому випадку, якщо громади об'єднаються. Ми розуміємо, що в селах, селищах створити полігон, сортувальну станцію, сміттєпереробний завод неможливо. Тому ми розділили область на п'ять субрегіонів. Згідно проведеної інвентарізації, маємо 670 сміттєзвалищ, з них — вісім полігонів (технічних споруд) потужністю 2-6 га", - говорить начальник управління ЖКГ Едуард Рева.

Згідно розрахунків GIZ, для будівництва полігону та налагодження системи потрібно 17 млн євро. На придбання спецтехніки, контейнерів, сортувальні станції — 53 млн євро.

До розробки комплексної програми Управління ЖКГ запросило фахівців ПолтНТУ. Її обговорювали на апаратних нарадах, колегії ОДА. Виїжджали на місця і проводили кущові наради в Пирятині, Горішніх Плавнях, Хоролі, Гадячі тощо.

"З 670 сміттєзвалищ поступово хочемо вийти на 150. Потім на 19-20 районних полігонів з сортувально-перевантажувальними станціями та три - чотири крупними субрегіональними полігонами в області, на яких розміщуватимуться сміттєпереробні заводи", - повідомив Едуард Рева.

Найкраща ситуація в Горішних Плавнях, де вже виготовили проектну документацію. В них є земельна ділянка, з необхідних 250 млн грн вже виділили 50 млн грн. Проектна документація готова й у Пирятині. Гадяцький район також має всі можливості.

Рева говорить, що проблемними лишаються Хорольський та Полтавський субрегіони. Для останнього, з розглянутих координаційною радою шістьох земельних ділянок, лише одна — по дорозі на Селещину — відповідає всім критеріям для розташування полігону.

"Ми запропонували контрольований набір дій: систематизувати і паспортизувати звалища. Основна мета яких — раціоналізувати всі ці об'єкти в Полтавські області", - говорить доцент кафедри прикладної екології та природокористування ПолтНТУ Оксана Ілляш.

За її словами, бюджет складає орієнтовно 841,5 млн грн. З них 20% з обласного фонду охорони навколишнього середовища (ОНПС). Ще 50% співфінансування з місцевих бюджетів — в основному на контейнернізацію населених пунктів, придбання сміттєвивізної спецтехніки та тієї, що обслуговуватиме полігони.

Нагадаємо, що депутати Полтавської райради виступили проти будівництва сміттєпереробного заводу біля Макухівки.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на Depo.Полтава