На Полтавщині з обласного бюджету виділять 8 млн грн на утилізацію небезпечних відходів

У школах, супермаркетах та магазинах Полтавщини встановлять спеціальні прийомники, куди люди будуть приносити використані батарейки

Сьогодні, 14 грудня, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутати розглянули питання про затвердження обласної програми "Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2021 роки". Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Новини Полтавщини.

Як прокоментував дане питання голова постійної комісії Ігор Горжій, ініціатива полягає в налагодженні правильної утилізації батарейок та ртутних ламп.

"Це перша екологічна ініціатива Полтавської області щодо утилізації батарейок та ламп. Про це ми говорили протягом року. За поданням голови обласної ради Олександра Біленького цю програму ми включили сьогодні у порядок денний. Тепер її виносимо на розгляд сесії", - розповів Горжій.

Він також розповів, що у рамках реалізації даної програми у школах, супермаркетах та магазинах Полтавщини встановлять спеціальні прийомники, куди люди будуть приносити батарейки. Потім спеціальний автомобіль збиратиме їх в одному місці. Коли назбирається значна кількість таких відходів, їх відвезуть на утилізацію до спеціалізованого львівського підприємства.

"Важливо, щоб лампи, батарейки та акумулятори, які мають шкідливі речовини, належно утилізувалися у нашій області. На цей захід буде виділено понад 8 млн грн з обласного бюджету. Думаю, що в цьому напрямку ми наведемо порядок", - підсумував Ігор Горжій.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що 5 грудня у Полтавській міськраді презентували план нової стратегії поводження зі сміттям. Говорили про облаштування сміттєвих майданчиків, зменшення об'єму звалищ та роздільний збір сміття. Ініціатори нової стратегії ГО "Еколтава" стверджують, що з огляду на ситуацію в інших містах, встановлення контейнерів не мотивує мешканців для роздільного збору сміття, тому пропонують перейняти закордонний досвід.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Мітки: #сміття