UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Полтавщині зменшилося поголів'я корів (ВІДЕО)

З 1 липня переробні підприємства мають припинити закупівлю молока у населення

На Полтавщині зменшилося поголів'я…

Поголів'я корів на Полтавщині за рік зменшилося на 3 000 голів, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Лтаву.

Тримати вдома велику рогату худобу стало не вигідно, бо молокозаводи не приймають сировину від населення через її нестабільну якість.

"Об'єднувати власників корів, щоб вони десь на якійсь фермі це поголів'я утримували і виробляли молоко спільно, де є відповідний контроль і молока і поголів'я. І воно щоб відразу мало охолодження. Таке молоко ми готові брати. Таке молоко, як правило якісне", - зазначив директор ТОВ "Оржицький молокозавод" Василь Максимов.

Щодня фермери здають щонайменше півтони молока. За літр отримують близько 8 грн. У населення його купують удвічі дешевше.

"Обласною програмою підтримана компенсація вартості придбаного обладнання. Тобто людям можна об'єднатися в кооператив і до 600 тисяч можна отримати з місцевого і обласного бюджетів. Плюс державна підтримка цих самих кооперативів, де буде відшкодовуватися 70 % вартості придбаного обладнання", - говорить директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Сергія Фролова, за останні два роки на Полтавщині створили вісім показових молочарських кооперативів. Вони мають збірні пункти, облаштовані охолоджувачами для молока та власними лабораторіями.

Нагадаємо, з першого липня переробники мають припинити купляти молоко у населення. Перехідний період триватиме чотири роки.

Нагадаємо, наприкінці березня на Полтавщині зафіксували черговий спалах вірусу африканської чуми свиней (АЧС), цього разу у "Дослідному господарстві "Степне" Полтавського району. У господарстві провели дезінфекцію приміщень та встановили карантин, який мав завершитися 20 квітня.

Через спалах вірусу спалили вже понад тисячу туш тварин, нині тривають 40-денні карантинні заходи. За словами начальника обласного управління Держспоживслужби Геннадія Пікуля, всі дев'ять голів, які були на підприємстві, забили, утилізували та спалили.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme