На Полтавщині 31 з 47 кандидатів у ВО 151 представляють програми з плагіатом

Кандидати розмістили власні намети для роздачі агіток, а деякі загодовують виборців морозивом

На Полтавщині 31 з 47 кандидатів у ВО 15…

31 з 47-ми кандидатів у народі депутати по виборчому округу № 151 у своїх програмах мають ознаки плагіату, це 65,95% від усіх програм, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Громадянську мережу "Опора".

З них 15 запозичені з інших програм, 12 - скопійовані з власних програм попередніх років. Ще чотири є партійними програмами. При цьому, з 15 програм, які є запозиченими, 14 належать самовисуванцям. Ще одна програма належить кандидату від "Європейської партії України" Максиму Березіну. Цікаво, що жоден з 17 кандидатів, котрі були зареєстровані ЦВК 21 червня - в останній строк, не мають унікальних програм. Про це, під час прес-конференції розповіли довгострокові спостерігачі у Полтавській області Дар’я Черкашина та Олексій Рєпік.

На Полтавщині 31 з 47 кандидатів у ВО 151 представляють програми з плагіатом - фото 1

Троє кандидатів мають власні партійні програми, які використовують усі кандидати від даних політичних сил - Іван Близнюк ("Свобода"), Валерій Богун ("Україна славетна") та Марина Петросянц ("Солідарність жінок України"). Ще один кандидат Олександр Панченко, незважаючи на те, що балотується кандидатом від партії "Народний рух України", був висунутий в якості кандидата на з’їзді партії "Сила людей", 15% партійної програми якої використовує. 40%, або шість з 15 скопійованих програм мають ознаки плагіату більш ніж на 70% (Ващенко, Завадський, Кутовий, Лінська, Толстоухов, Чиркова). При цьому, передвиборча програма Сергія Азізова, хоча й має лише 50% співпадіння, повністю базується на програмі Тараса Кутового в ВО 151 2012 року. Окремої уваги заслуговую програма Софії Ващенко, яка була на 76% скопійована у кандидата в президенти України в 2014 році Василя Противсіх. У чотирьох кандидатів програми мають ознаки компіляції - скопійована одразу з кількох програм. При цьому, програма Максима Березіна складається з фрагментів програм різних кандидатів в 151 ВО в різний час. Лише 16 кандидатів мають унікальні передвиборчі програми (34,04%). З них програма Богдана Кривошеєва, по суті, складається з одного абзацу, який повторюється протягом всього тексту. До числа унікальних програм входять всі найбільш активні учасники виборчого процесу - Березянський, Богдан, Бондар, Ляшко, Мамоян, Манько, Мигаль, Ольшанський, Овчаренко, Пархоменко, Чадюк. Лише Олексій Рябоконь має 20% співпадіння з програмою Тараса Кутового у 2012 році.

14 кандидатів мають співпадіння в програмі з іншими кандидатами, які балотуються на проміжних виборах до Верховної Ради 2016 року. Одразу шість кандидатів мають співпадіння з кандидатами в ВО 206.

30 червня ОВК 151 ВО було проведено жеребкування на включення осіб до складу дільничних виборчих комісій відповідно до подань внесених кандидатами та політичними партіями, фракції яких зареєстровано у Верховній Раді. З 47 зареєстрованих кандидатів своїм правом подати людей до виборчих комісій скористалося 35 чоловік. З них 26 кандидатів включили в подання кількість людей достатню для того щоб покрити понад 90% виборчих дільниць.151 ВО має: 20 великих виборчих дільниць; 84 середні виборчі дільниці; 112 малих виборчих дільниць. Серед політичних партій, фракції яких зареєстровано у Верховній Раді, своїм правом скористалися п’ятеро. Лише фракція "Самопомочі" утрималась від внесення подання. Натомість політична партія ВО "Свобода" здійснила подання, в якому надалі було відмовлено, оскільки згідно чинного законодавства лише кандидати в депутати та політичні партії, фракції яких зареєстровано у ВР, можуть вносити подання до складу дільничних виборчих комісій. Оскільки кандидатури від фракцій включаються до складу комісій автоматично без участі в жеребкуванні, до дільничних комісій 151 ВО було включено 1072 особи за поданнями фракцій. Решту членів дільничних комісій було визначено шляхом жеребкування. Після чого ОВК 151 ВО було визначено квоти в керівному складі дільничних комісій і розподілено їх між суб’єктами подання.

За словами Дар’ї Черкашиної, найпопулярнішим видом агітаційної активності серед кандидатів залишається роздача інформаційних листівок та проведення особистих зустрічей з виборцями. Все більше кандидатів вдається до розміщення власних агітаційних наметів.

На кінець червня спостерігачами "Опори" були зафіксовані такі намети у наступних кандидатів: Сергія Мамояна ("Партія простих людей"), Олександра Березянського ("Опозиційний блок"), Інни Авраменко ("УКРОП"), Людмили Овчаренко ("Відродження"), Валентина Манька (самовисуванець), Івана Близнюка ("Свобода"), Руслана Ляшка ("Радикальна партія"), Руслана Богдана ("Батьківщина"), Ігоря Чадюка ("Правий сектор"). Агітаційна діяльність деяких кандидатів може містити ознаки непрямого підкупу виборців. Відтак, представник "Опозиційного блоку" Олександр Березянський продовжує проводити в окрузі свята морозива. На святі йде роздача безкоштовного морозива, а також залучаються безкоштовні атракціони - батути, аерохокей, а також аніматори. Крім цього 26 червня в місті Заводське під час святкувань Дня молоді та Дня Конституції України, офіційним організатором чого виступала місцева міська рада, Березянський проводив агітацію та облаштував безкоштовні атракціони для дітей. Дані дії мають ознаки порушення виборчого законодавства, відносно чого була складена заява в поліцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme