ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині ДВК прийняла незаконне рішення

На ДВК №530498 (село Шеки, Лубенського району) члени комісії прийняли незаконне рішення, яке обмежує в пересуванні спостерігача під час підрахунку голосів
Depo.
17 липня 2016 15:02
ФОТО: depo.ua

Як повідомив спостерігач "Опори" після початку голосування голова комісії зачитали постанову, згідно з якою офіційним спостерігачам під час підрахунку голосів заборонено підходити до столу, де знаходитиметься лічильна комісія, ближче ніж на 3 метри, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на "Опору".

Відповідне рішення було затверджено постановою ДВК від 8 липня. До того ж комісія мала є вже заповнений бланк цього рішення, куди лише треба вписати окремо номер дільниці.

На зауваження спостерігача, що таке рішення є незаконними члени, ДВК не відреагували. Відносно даного рішення складена скарга в ОВК.

На Полтавщині ДВК прийняла незаконне рішення - фото 1

Згідно з пунктом 1 частини 9 статті 78 Закону "Про вибори народних депутатів", офіційний спостерігач від громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично.

В ОВК спостерігачам ОПОРИ повідомили: "Це рішення є незаконним і ми його скасуємо, якщо буде скарга. Дані бланки були видані членам ДВК під час тренінгу для дільничних комісій від ЦВК та міжнародної неурядової організації IFES, яка підтримує права громадян на участь у вільних і справедливих виборах. Але стверджувати, що їх роздавали саме представники ЦВК чи IFES ми не можемо".

Таким чином, якщо до 20:00 дане рішення не буде скасовано, відбудеться перешкоджання діяльності офіційного спостерігача. Згідно з частиною 1 статті 157 ККУ такі дії караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на