На Полтавщині фермери незаконно "захапали" понад 145 га сільськогосподарських земель

Земельні ділянки, вартістю майже 4,5 млн грн, було передано без процедури проведення земельних торгів

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі землі сільськогосподарського призначення загальною площею понад 145 га, які фермерське господарство отримало в обхід процедури проведення земельних торгів. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Полтавщини, пише Depo.Полтава.

Встановлено,що наказами Головного управління Держгеокадастру Полтавщини та рішеннями однієї з сільрад Лубенського району було надано в оренду фермеру шість земельних ділянок сільськогосподарського призначення вартістю майже 4,5 млн гривень.

Також виявилось, що при укладанні договору оренди нормативна грошова оцінка, яка є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, не визначалась.

У зв'язку з цим прокуратурою пред’явлено до суду позовну заяву з вимогами про визнання договорів недійсними та повернення державі вказаних земельних ділянок.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що прокуратура Полтавщини повернула у державну власність цілісний майновий комплекс Лубенського насіннєобробного заводу вартістю майже 165 млн грн та загальною площею 37 541 кв. м. У 2011 році виконавчий комітет Засульської сільської ради наддав завод у приватну власність філії публічного акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України", але зміна форми власності відбулася без правових підстав. Окрім того, свідоцтво про право власності було видано без необхідних документів.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава