На Полтавщині планують відкрити нові сміттєзвалища
З 1 січня 2018 року буде діяти заборона на захоронення сміттєвих відходів без переробки
У Полтавській області планують створити полігони твердих побутових відходів у Полтавському, Кременчуцькому, Хорольському, Пирятинському та Котелевському районах, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Новини Полтавщини.
На території Полтавщини сьогодні налічується близько 675 місць видалення відходів, з них: 640 санкціонованих сміттєзвалищ, 8 полігонів твердих побутових відходів та 27 несанкціонованих сміттєзвалищ.
"Річний обсяг накопичення ТПВ складає 1,5 млн.куб.м, з них: лише 10-15 % знаходять подальше застосування, як вторинні матеріальні ресурси. Основна маса твердих побутових відходів захороняється на полігонах та звалищах, що створює екологічно небезпечні умови. Існуюча структура системи санітарного очищення населених пунктів недосконала і не забезпечує достатнього контролю за їх розробленням та санітарним станом територій. На сьогодні близько 30% населених пунктів мають схеми санітарного очищення, які в більшості випадків потребують коригування або повного оновлення. З 1 січня 2018 року буде діяти заборона на захоронення ТПВ без переробки", – зазначив начальник Управління житлово-комунального господарства ОДА Едуард Рева.
Аби уникнути таких екологічних ризиків Полтавщина уклала Меморандум про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області, Полтавського субрегіону (в який входять м Полтава, Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський та Чутівський райони).
"У рамках реалізації Меморандуму в області нагальним питанням є необхідність будівництва субрегіонального полігону, сміттєпереробного заводу та сміттєсортувальних станцій, що значно поліпшить ситуацію у сфері поводження з твердими побутовими відходами та екологічну безпеку. Окрім облаштування Полтавського субрегіонального полігону, фахівці пропонують облаштувати такі ще чотирьох районах – Кременчуцькому, Хорольському, Пирятинському і Котелевському", – зазначив Едуард Рева.
"Є чіткий алгоритм будівництва сучасного сміттєпереробного заводу: облаштування полігонів, збір, сортування та вивезення сміття і далі. Уже найближчим часом ми повинні спільно з громадськістю обговорити та узгодити місце облаштування майбутніх полігонів. Для того, щоб вже у бюджеті на наступний рік закласти відповідні кошти на їх будівництво. Без рішення громадськості ми не можемо рухатися далі", – наголосив голова ОДА Валерій Головко.
Нагадаємо, що полігон твердих побутових відходів поблизу селища Макухівка існує вже понад 60 років. Він давно вичерпав свій термін використання. Тому в Полтаві гостро постала проблема утилізації сміття. На протязі багатьох років чиновники ніяк не можуть вирішити цю проблему.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава