На Полтавщині прикрили черговий "конвертаційний центр" з оборотом майже 100 млн грн

Організатори створили 19 підприємств, які надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, незаконного формування податкового кредиту тощо

Прокуратурою Полтавщини спільно з податковою міліцією викрито черговий "конвертаційний центр" з оборотом майже 100 млн грн. Про це повідомили у прес-службі обласної прокуратури, пише Depo.Полтава.

Під час досудового розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) КК України встановлено, що організатори конвертцентру протягом 2018-2019 років створили 19 підконтрольних підприємств, які надавали послуги з незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектору економіки.  

Незаконна готівка, за винятком 10-12%, слугувала "винагородою" для організаторів і передавалась посадовим особам підприємств реального сектору економіки – замовникам послуг. Прокуратурою спільно з працівниками податкової міліції ГУ ДФС в області було проведено шість санкціонованих обшуків за адресами офісних, житлових приміщень, автотранспорту учасників "конвертаційного центру". Під час перевірок вилучено сім печаток підконтрольних підприємств, первинні фінансово-господарські документи, чорнові записи і носії інформації.

В рамках кримінального провадження накладено арешти на 19 розрахункових рахунків у п'яти банківських установах. Слідчі дії тривають, вживаються заходи щодо притягнення всіх учасників до кримінальної відповідальності та забезпечення відшкодування завданих державі збитків.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що прокуратура Полтавщини в рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 27,  ч. 3 ст. 212 (пособництво в умисному ухиленні від сплати податків) КК України виявила у Кременчуці "конвертаційний центр". Зловмисники протягом 2018-2019 років створили на території Кіровоградської області понад 50 підконтрольних підприємств, які надавали послуги з незаконного конвертування безготівкових грошових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій тощо.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава