ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині відкрили будинок для переселенців

У Козельщенському районі уже можуть заселити 50 переселенців
Depo.
3 серпня 2015 18:11
ФОТО: depo.ua

У селищі Нова Галещина Козельщинського району урочисто відкрито житлову будівлю для переселенців, що мігрували до Полтавської області у зв'язку з військовим конфліктом на Сході України, пише Depo.Полтава, посилаючись на "Новини Полтавщини". Будівля відновлена в рамках проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організацій Об′єднаних Націй "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".

Так, знайшли будівлю, яка не використовувалась вже багато років. Її відновили і створили умови для комфортного проживання. Посприяли коштами вищезгаданого Проекту, обласної, районної, селищної рад, громадської організації "Спадщина". Харківська обласна організація Червоного Хреста в Україні оснастила меблями, доставила побутові товари.

Перший поверх будівлі стане тимчасовим притулком для 50 людей в тому числі з обмеженими можливостями. Загальна вартість ремонтних робіт становить близько 1,5 мільйонів гривень, з яких Проект ЄС/ПРООН виділив понад 1 мільйон гривень.

Другий поверх буде відновлено за кошти ЄС в рамках Проекту "Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб", на це також передбачено близько 1 мільйона гривень.

В рамках проекту "Полтавська область для внутрішньо переміщених осіб", який ініційовано Полтавською облдержадміністрацією та буде профінансовано Європейським Союзом в рамках підписаного Грантового контракту між Полтавською облдержадміністрацією та Представництвом ЄС в Україні планується відновити другий поверх будинку. На це передбачено близько 1 мільйона гривень.

На сьогодні в області зареєстровано понад 28 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більшість вимушено переміщених осіб становлять пенсіонери, жінки, у тому числі з дітьми.

Регіон зіткнувся з проблемою забезпечення якісними умовами перебування переселенців, яка залишається важливою для області і досі. Здебільшого, внутрішньо переміщені особи мають тимчасове житло, яке не завжди відповідає всім необхідним умовам для проживання. Умови багатьох об'єктів знаходяться в незадовільному стані та не можуть забезпечити мінімальних потреб.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.