ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині відкрито 25 кримінальних проваджень про порушення на виборах

Начальник обласної міліції Олег Бех вважає, що довести порушення виборчого законодавства буде непросто
Depo.
8 жовтня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині відкрито 25 кримінальних проваджень про порушення на виборах
На Полтавщині відкрито 25 кримінальних проваджень про порушення на виборах

Розгорнуто діяльність оперативних штабів при міліції, які вже здійснюють моніторинг ситуації на виборчих дільницях та оперативно на неї реагують в разі потреби, розповів на прес-конференції начальник УМВС Полтавщини Олег Бех, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Всього на території Полтавської області нараховано 490 територіальних виборчих комісій та 1269 дільничних виборчих комісій. За інформацією ЦВК кількість виборців складає 1,2 млн. чоловік. На кожній виборчій дільниці в день виборів чергуватиме 2 працівника УМВС. Також буде залучено близько 3500 працівників міліції Полтавщини.

 Що стосується порушення виборчого законодавства головний міліціонер області повідомив, що на сьогодні відкрито 25 кримінальних проваджень.

"Найпоширеніші порушення - це підкуп виборців, деяким учасникам виборчого процесу не дають можливості виступати перед виборцями, чи заважають у проведенні виборчої кампанії: знищують рекламу. Трапляються випадки коли на державне підприємство можуть запрошувати лише одного кандидата. Крім того, до нас надішли звернення з приводу призначення фіктивних зустрічей з кандидатами Удовіченком та Бубликом. За цими фактами проводиться перевірка", - повідомив Олег Бех.

На даний час правоохоронці проводять слідчі дії з приводу роздачі цукру та аптечок. Заяви про ці факти уже надійшли до міліції. Проте цукор та аптечки продовжують роздавати в місті. Вичерпної відповіді, чому продовжується агітація, Олег Бех не дав.

Очільник обласної міліції наголосив, що в першу чергу до відповідальності притягнуть виконавців,а не замовників.

"Після 25 жовтня ми можемо сказати про результати розслідувань. Кандидати в мери цукор та аптечки не роздають. Їх роздають певні особи.  Тобто більшою мірою постраждають не кандидати, а виконавці. Кандидат постраждає лише в тому випадку, якщо буде доведена його причетність до реалізатора  агітації. Люди, які роздають листівки добре проінструктовані юристами і знають кому можна давати покази і які саме. Тож довести їхню причетність до порушення виборчого законодавства буде не просто", - зауважив Бех.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.