На Полтавщині вилучено з продажу майже 300 кг неякісної замороженої риби
Держпродспоживслужба призупинила діяльність підприємства, яке виробляло та реалізовувало рибну продукцію, та наклало на нього штраф 23,62 тис. грн
Фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби на Полтавщині перевірили підприємство, що займається виробництвом та продажем рибопродукції. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на пресслужбу ГУ Держспоживслужби Полтавщини.
Під час перевірки зафіксовано низку порушень вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, зокрема:
– всі виробничі, підсобні приміщення, холодильні камери перебувають у незадовільному гігієнічному стані;
- низькотемпературна камера не задовольняє потреби потужностей: здійснюється хаотичне, невпорядковане зберігання замороженої рибної продукції;
– допущено зберігання рибної продукції в мішку на підлозі, без наявності піддона;
– вимоги щодо зберігання відходів не дотримуються, харчові відходи зберігаються у відкритій пластиковій діжці спільно з харчовими продуктами в низькотемпературній камері;
– персонал, який здійснює прибирання та дезінфекцію, не має відповідних знань та підготовки щодо дотримання відповідного гігієнічного стану харчової потужності.
Як наслідок, все це могло призвести до перехресного забруднення готових харчових продуктів, розмноження патогенних мікроорганізмів та формування токсинів, що несуть загрозу для життя та здоров'я споживачів.
До того ж, на підприємстві знайшли заморожену рибну продукцію, на яку відсутні документи щодо походження, зокрема: лящ патраний – 142 кг, карась патраний – 68 кг, короп патраний – 69 кг.
Рішеннями Головного державного ветеринарного інспектора Полтавщини було тимчасово призупинено діяльність цього підприємства та вилучено з обігу 279 кг замороженої риби, а також накладено штраф 23,62 тис. грн за невиконання вимог щодо усунення порушень законодавства про харчові продукти.
Раніше сайт Depo.Полтава повідомляв, що прокуратура Полтавщини спільно з податковою міліцією ГУ ДФС в області у рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення лікеро-горілчаних виробів.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава