ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині з'явиться нове місто

Хочуть перейменувати Комсомольськ
Depo.
10 вересня 2015 12:29
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині з
Комсомольськ хочуть перейменувати

У сусідньому з Кременчуком - Комсомольську готуються до перейменування міста. Таке оголошення з'єднання явилися у тамтешній пресі, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Кременчуцьку газету"

Перше громадське слухання призначене на 17 вересня у великому залі Палацу культури і творчості Комсомольська. Вхід на зустріч тільки за запрошеннями, при собі просять мати паспорт. Початок слухань о 17.30.

"Запрошуються делегати від підприємств, установ і організацій, розташованих на території міста делегати від політичних партій, релігійних і общественных організацій, зареєстрованих на території міста, депутати Комсомольської міської ради Полтавської області; представники органів самоорганізації населення, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, члени територіальної громади Комсомольська" - значиться в тексті повідомлення

Комсомольськ підлягає перейменуванню згідно із законом про декомунізацію. Варто відзначити, що Комсомольськ перейменувати намагалися вже неодноразово. У 2007 році Комсомольськ потрапив до переліку населених пунктів, площ, пам " ятників, чия історія пов'язана з організаціями політичних репресій. Адміністрація президента України (Віктора Ющенка) рекомендувала перейменувати місто з урахуванням думки його жителів.

Але депутати міської ради Комсомольська визнали перейменування свого міста недоцільним. Хоча, в регіональних ЗМІ активно обговорювалася ця тема, і були пропозиції щодо нової назви міста: Дніпровськ, Наддніпрянське, Борисфен або Християнськ і навіть Горішні Плавні - на честь села, яке раніше було на місці Комсомольська.

На думку депутатів міськради, Комсомольськ був назв так на честь першопрохідців, які приїхали будувати, а не в пам'ять про осіб, причетних до політичних репресій і Голодомору.

Комсомольськ був побудований юними комсомольцями (членами організації ВЛКСМ) у 1960 році разом зі спорудженням Полтавського гірничо-збагачувального комбінату - на березі Дніпра, 20 км від Кременчука Полтавської області та 110 км від обласного центру - Полтави.

Спочатку місто Комсомольськ називався Комсомольськ-на-Дніпрі, однак у 1972 році, коли він став містом обласного підпорядкування, назву скоротили до нинішнього. У Комсомольську проживає близько 52 тис. чоловік.
В рамках декомунізації, місцеві громади повинні до 21 листопада 2015 визначитися з новими назвами для міст, які підлягають перейменуванню відповідно до закону про заборону тоталітарної символіки.

Якщо громада не визначиться з новою назвою міста, то це за неї може зробити обласна рада або ж Верховна Рада - назви міст Рада може змінювати простою постановою. Для цього навіть не потрібен підпис Президента.

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Полтава.