ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщині закриють єдине в Україні училище бджільництва

Фінансування закладу практично відсутнє
Depo.
14 липня 2016 09:42
ФОТО: depo.ua
На Полтавщині закриють єдине в Україні училище бджільництва
На Полтавщині закриють єдине в Україні училище бджільництва

На черговому засіданні аграрної комісії Полтавської обласної ради розглянули питання про загрозу закриття школи бджільництва у Гадячі, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на "Лтаву".

Єдина в Україні, школа бджільництва на межі закриття. Директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов розповідає, на сьогодні фінансування навчального закладу практично відсутнє. Триває процес щодо передачі училища із підпорядкування Міністерства аграрної політики до Міністерства. освіти, але у зв’язку зі зміною уряду воно призупинено.

У 2016 році, на підтримку двох аграрних училищ, до Гадяча надійшла державна субвенція. Проте, з понад шести мільйонів гривень, школі пасічників було виділено лише 542 тисячі.

Протягом 2015-2016 року, практично при мінімальному фінансуванні, вони навчали 170 учнів. У січні відбувся випуск, а зараз ще 78 учнів навчається.

Крім бджолярів, училище випускає спеціалістів-садоводів, єгерів та лісників.

Приєднання школи пасічників до іншого училища, призведе до її закриття. Заклад намагаються зберегти шляхом зміни приміщення, яке наразі напівпорожнє. У Гадячі залишити структурний підрозділ, бо Гадяч – центр бджільництва.

Школу бджільництва, що має міжнародний імідж, адже її учні - переможці на конкурсах пасічників у Чехії та Словаччині, директор Департаменту освіти і науки Олена Харченко називає вузькопрофільною і не вірить, вона зможе виконати набір учнів.

А от Гадяцька міська рада вважає, що замість унікальної школи бджолярства, у будівлі навчального закладу, варто відкрити гуртожиток. Це питання планують винести на сесію Гадяцької міськради.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на