ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Полтавщину на гончарний фестиваль приїхав міністр культури

Гончарний фестиваль у Опішні зібрав гостей з різних куточків світу
Depo.
26 червня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
На Полтавщину на гончарний фестиваль приїхав міністр культури
На Полтавщину на гончарний фестиваль приїхав міністр культури

Учора, 25 червня, в Опішні, в рамках VIII тижня Національного гончарного здвиження, відбувся фестиваль гончарства, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Коло.

Організатори заходу зазначають, що його мета не змінюється багато років - пошанування гончарської професії, популяризація гончарної спадщини країни, поширення в побуті української художньої кераміки.

Щороку фестиваль розширює свої рамки та запрошує знаних майстрів не лише з України, а й з-за кордону. Так цього року ярмарковий майдан у центрі гончарної столиці приймає гостей із США, Непалу, Японії, Австралії, Молдови. Завітали й поважні вітчизняні гості - міністр культури України Євген Нищук, голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

Євген Нищук привітав учасників фестивалю, та зачепив проблеми, які турбують мешканців селища та й взагалі українців, зокрема скандал з перейменуванням вулиць. Міністр закликав жителів селища до порозуміння та усвідомлення, що це культурна Україна. За його словами, партизани були по всій Україні, а Кричевський - ні. 

На Полтавщину на гончарний фестиваль приїхав міністр культури - фото 1

Також в рамках фестивалю відбуваються Міжнародний мистецький ярмарок "Гончарний Всесвіт в Україні-2016", ковальський фестиваль "ВакулаФЕСТ", аукціон сучасної художньої кераміки "КераМолімп", національний конгрес "Феномен Гончарів, Гончаренків, Гончаруків, в українському культурогенезі", національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтингу, а також етнофлешмоб, етнодисктека, фотовиставка, гончарські та ковальські майстер-класи та багато іншого.

Вражає своїм різноманіттям мистецький ярмарок, де можна придбати не лише гончарні вироби зроблені в оригінальній авторській техніці, а й прицінитися до вишиванок, дерев’яних виробів, ляльок-мотанок, іграшок, прикрас із каміння, заліза та дерева; посмакувати сушкою, яку привезли аж із Рівненщини. Проте гончарі, які привезли свої тарелі, миски, глечики, куманці, макітри, свічники скаржаться, що виторг не радує. Люди ходять, прицінюються, але купують мало.

На Полтавщину на гончарний фестиваль приїхав міністр культури - фото 2

Гостей заходу розважали народні колективи із Черкащини, Сумщини, Полтавщини. Уперше на фестиваль приїхали "Черкаські цокотухи", фольклорний ансамбль. Хоча полтавського слухача виконавиці радують вже не вперше - три роки поспіль виступали на Сорочинському ярмарку.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на