ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На полтавському полігоні обкатали спецброньовик "Варта"

Після завершення випробувань цей спецброньовик експлуатуватиметься підрозділами МВС, Нацполіції, Нацгвардії, прикордонної служби та спеціального призначення
Depo.
21 липня 2016 09:06
ФОТО: depo.ua
На полтавському полігоні обкатали спецброньовик "Варта"
На полтавському полігоні обкатали спецброньовик "Варта"

У Кременчуці, Полтавської області, на випробувально-демонстраційному полігоні обкатали спеціальний бронеавтомобіль українського виробництва "Варта", повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Автовод.

Після завершення випробувань цей спецброньовик експлуатуватиметься підрозділами МВС, Нацполіції, Нацгвардії, прикордонної служби та спецназу.

Відзначається, що СБА "Варта" вироблені в Україні, виробник - Конструкторсько-виробниче підприємство "Українська бронетехніка". Автомобіль відноситься до класу MRAP (англ. mine resistant ambush protected — захищений від підриву і атак із засідок) - колісні бронемашини з посиленим протимінним захистом. Машина цього типу володіє великим дорожнім просвітом, V-подібним дном, що дозволяє ефективно розсіювати енергію вибуху і добре протистоять осколкам, бронею захищає від стрілецької зброї, шасі, що дозволяє під вогневим впливом противника впевнено вивезти особовий склад у безпечне місце.

Машини типу MRAP застосовуються при переміщеннях особового складу по територіях, на яких діють різні бандформування, для перевезення VIP-пасажирів в умовах підвищеної терористичної небезпеки, для постачання віддалених опорних пунктів і гарнізонів та в інших подібних випадках. В США машини такого типу як OshcoshL-ATV (Оборонне замовлення США 54599 машин), MaxxPro (Оборонне замовлення США 9000 автомобілів) впевнено замінюють застарілі Humvee без протимінної захисту. В СБА "Варта" використовується спеціальне шасі, доопрацьоване для експлуатації в умовах жорсткого бездоріжжя. Шасі 4х4, з посиленою підвіскою, додатковим пакетом ресор, амортизаторів і централізованою системою підкачки шин.

СБА "Варта" розганяється по шосе до швидкості 110 км/год. При цьому запас ходу по шосе складає до 1200 км.

Для впевненої експлуатації на бездоріжжі машина має значні кути звисів - передній 37 градусів і задній 28 градусів. Кут крену становить 24 градуси. У взаємодії з потужним турбодизелем і спеціалізованою трансмісією із знижуючим рядом, даний пакет позашляхових можливостей дозволяє впевнено почувати себе на всіх елементах навчальної танкової траси. Що й було підтверджено під час відомчих випробувань, яке проводилося Міністерством оборони України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Прикордонною службою України, Національною Гвардією України в січні-квітні поточного року.

Бронекапсула СБА "Варта" побудована з V-подібною формулою для збільшення протимінної стійкості. Для надійного захисту екіпажу і десанту СБА "Варта" використовувалася броня 560 щільності виробництва шведської фірми ARMOX. Броньована капсула відповідає класу захисту ПЗСА-5 згідно з ДСТУ-3975-2000.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на