Нардеп з Полтавщини хоче заборонити літні шини взимку

Юрій Шаповалов вніс на розгляд до Верховної Ради законопроект про заборону літньої гуми з 1 листопада по 1 квітня
Depo.
11 листопада 2016 13:44
ФОТО: depo.ua
Нардеп з Полтавщини хоче заборонити літні шини взимку
Нардеп з Полтавщини хоче заборонити літні шини взимку

Нардеп з Кременчука Юрій Шаповалов подав 4 листопада у Верховну Раду новий законопроект №5362, в якому уточнюються, доповнюються і розширюються положення чинного законодавства щодо літньої гуми, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на Верховну Раду України.

У Кодекс України про адміністративні правопорушення, в ст. 121 (порушення водієм правил керування транспортним засобом) доповнюється словами "... в тому числі не обладнання зимовими шинами в період з 1 листопада по 1 квітня". Штраф - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень).

У Законі України "Про дорожній рух" ст. 29 (Допуск транспортних засобів до участі в дорожньому русі) доповнюється словами "З 1 листопада по 1 квітня не допускається до участі в дорожньому русі транспортних засобів з технічної допустимої загальною масою до 3,5 тонн включно, легкових і вантажопасажирських автомобілів з технічно допустимою загальною масою більше 3,5 тонн, а також автобусів з технічно допустимою загальною масою до 5 тонн, які не обладнані зимовими шинами на всіх колесах транспортного засобу ". 

У пояснювальні записці до законопроекту зазначається, що за українською статистикою найбільша кількість ДТП трапляється пізньої осені та ранньою зимою. Експерти стверджують, що в цей період аварійність на дорогах збільшується на 30-40%. Небезпека підвищується, коли погіршується зчеплення літньої гуми з асфальтом через обмерзання дороги. Це створює серйозні проблеми як для органів, які відповідають за безпеку руху, так і для учасників руху.

У Фінляндії, Швеції та інших країнах діють закони, які роблять наявність зимової гуми обов'язковою. Відсутність потрібних шин на автомобілі в обумовлений час року в цих країнах є грубим порушенням правил дорожнього руху і карається великими штрафами, а в деяких передбачається притягнення до більш суворих видів адміністративної відповідальності.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".