Нова хвиля інфляції та підвищення курсу - що чекає українців найближчим часом

Поки в Україні у черговий раз зростатимуть мінімальна зарплатня та пенсія, до кінця року збільшиться й інфляція на 12%

Восени українцям доведеться не тільки збирати врожай, а й діставати додаткові гроші зі своїх кишень, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Вісник Кременчука".

Із настанням осіннього сезону в Україні прогнозують підвищення курсу долара, подорожчання хліба та цукру. Втім, уже у наступному, 2017 році в Україні також очікується чергове підвищення мінімальних зарплат та пенсій. Подати проект держбюджету-2017 на розгляд до Верховної Ради можуть уже до 15 вересня. Частина того, що підготували у проекті, стала доступна в Інтернеті вже сьогодні.

До Нового року –12% інфляції

Прогнози стосовно того, як завершиться 2016 рік і яким буде 2017, уже з’явилися на офіційному сайті Національного банку України. У повідомленні зазначено, що рівень інфляції на кінець цього року становитиме 12%, а на кінець 2017 – усього 8%. Якщо до кінця наступного року ще далеко і все може змінитися, зростання загального рівня цін можна очікувати уже з початком осені й до настання нового року.

"Національний банк очікує, що ціни на сировинні товари будуть вищі, ніж передбачалося у попередньому прогнозі, – повідомляється на сайті НБУ. – Це, а також відображення у статистиці підвищення тарифів на комунальні послуги призведе до повернення інфляції до цільового рівня 12% у другій половині 2016 року".

Досить позитивні прогнози НБУ висвітлив щодо зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП), а саме на рівні 1,1% цього року та на 3,0% у наступному. Як зазначається у повідомленні, потенційний ВВП зазнав істотного падіння у 2014-2015 роках. Причиною цьому є руйнування окремих промислових об’єктів у східних регіонах країни. Наразі зростання потенційного ВВП стримує низький рівень інвестицій.

Крім цього, НБУ встановив, що минулого місяця, у липні, спостерігалося явище дефляції на 0,1%, що повністю суперечить інфляції. Це відбулося завдяки здешевленню сирих продовольчих товарів і завдяки зміцненню курсу гривні у попередні місяці.

Долар по 27,20 гривні

То підніматися, то опускатися американський «зелений» почав минулого тижня. Підвищувався й офіційний курс долара, що встановлює НБУ, але різниця складала не більше однієї-двох копійок. У кременчуцьких банках долар продавали від 24,50 до 25,14 гривні, але за ці позначки він більше не "перевалював".

Про те, що долар може рости з початком осені й після Нового року подорожчає до 30 гривень за один "зелений", столичні ЗМІ почали писати після того, як Міністерство фінансів України оприлюднило інформацію про те, що у проект державного бюджету на 2017 рік курс долара закладений на рівні 27,20 гривні.

Видання ділових новин UBR зазначає, що про такий середньорічний курс долара на наступний рік глава Міністерства фінансів України Олександр Данилюк повідомив у інтерв’ю «5 каналу». Чи підніметься цей курс до 30 гривень за долар у банках, наразі ніхто сказати не може.

Натомість у Кременчуці на чорному ринку долар уже продають дорожче, ніж у банку. За нього просять від 25,50 до 25,90 грн/дол. При цьому з 10 серпня купувати та продавати валюту в Україні на суму до 150 000 гривень НБУ дозволив без пред’явлення паспорта. Таке нововведення стосується тільки фізичних осіб.

Норми, які дозволяють купувати і продавати валюту без пред’явлення документа, що засвідчує особу, прописані у постанові НБУ №364 від 2 серпня 2016 року «Про внесення змін до інструкції про порядок організації та здійснення валютообмінних операцій на території України». До цього українці, які купували та продавали валюту, повинні були пред’явити банківським установам документ, що засвідчує особу.

Крім цього, в Україні скасували норму, що зобов’язувала банки робити ксерокопії паспортів українців, які проводять операції з валютою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme