ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П'ять порад - як врятуватися від спеки в автомобілі

На вулиці спекотно, а в розжареній сонцем машині - нереально втриматись
Depo.
28 червня 2016 12:30
ФОТО: depo.ua

На жаль, кондиціонер в машині для багатьох з нас ще розкіш, але полегшити перебування під палючим сонцем в розпеченій залізній коробці на колесах допоможуть кілька порад, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Автомотоклуб".

По суті вони зводяться до вирішення двох завдань. По-перше, водієві слід звести до мінімуму нагрівання машини, по-друге – організувати охолодження салону наявними засобами.

В тінь! Обмежте перебування автомобіля під прямими сонячними променями – паркуйтеся в тіні, не затримуйтесь на сонячній стороні вулиці.

Парниковий ефект. Уникайте створення парникового ефекту в салоні: сонячні промені, проникаючи через вікна в салон, легко нагрівають повітря до 60-70 градусів. Тому в першу чергу бережіть від сонця скло. В принципі, якщо вас не збентежить естетична сторона справи, у спекотні дні можна закрити задні (непотрібні для огляду) скла шторками або щільним папером.

Рух повітря. Постарайтеся, щоб повітря в салоні не застоювався, а весь час змінювалося. В першу чергу, використовуйте для подачі свіжого повітря штатну систему вентиляції, включивши вентилятор на високі обороти і направляючи потік в різні точки салону.

Відкрийте кватирку. Навчіться замість кондиціонера правильно користуватися вікнами вашого автомобіля. Відкривати їх «на повну» біля водія часто не має сенсу, а от продумана комбінація прочинених декількох стекол дверей замість кондиціонера може створити комфортний рух повітря через салон. Найчастіше має сенс відкривати скло з протилежних сторін салону, уникаючи, однак, відвертих протягів. Тонкість полягає в тому, що інтенсивність провітрювання через вікна залежить від швидкості руху, і тут дуже корисними будуть електропідйомники стекол всіх дверей.

Подалі від гарячого. Розмірковуючи, як врятуватися від спеки, деякі звертають увагу на таку обставину, але воно досить часто має місце на нових автомобілях. Гарячі деталі силового агрегату або вихлопної системи можуть нагрівати металеві частини кузова, які заходять в салон і можуть підвищувати температуру в ньому: це моторна перегородка, трансмісійний тунель. Подбайте про теплоізоляції частин кузова, сусідніх з глушниками і з'єднувальними трубами – можливо, штатна ізоляція була порушена і її доведеться відновити або доопрацювати.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на