Політичні розбірки у Полтаві: Як нова коаліція у міськраді зміцнює позиції

Спроба голови фракції БПП у міськраді, ексмера Андрія Матковського повернути втрачений влітку вплив на полтавську владу обернулася для нього суцільним провалом

Політичні розбірки у Полтаві: Як нова ко…

Політична напруга у Полтавській міськраді з настанням осені не спадає. "Викинута" влітку з коаліційної більшості та виконкому "команда" ексмера Полтави, а нині очільника фракції БПП в міськраді Андрія Матковського не полишає спроби повернути вплив на владу в місті. На відміну від фракції "Совість України" іншого ексмера Олександра Мамая, яка після "вересневого перевороту" 2018 року більше ніколи не з'являлася в сесійній залі, Матковський одразу ж після заявленого переходу в опозицію розпочав роботу над обіцяним створенням нової коаліційної більшості.

Варіантів у пошуку партнерів в нього існувало небагато: треба було йти домовлятися з колишнім партнером, а потім "ворогом" Олександром Мамаєм. Фракція БПП у Полтавській міськраді налічувала вісім депутатів, плюс до її орбіти входить обраний від СДП Сергій Луценко. У Мамая в міськраді є сім голосів. Мінімально ж необхідна кількість для нової коаліції – 22 члени. Отже, потрібно було ще добирати шість депутатів.

Політичні оглядачі зазначали, що Матковський розпочав перемовини з фракцією "Свободи", яка має якраз шість необхідних голосів. Втім, полтавські "свободівці", принаймні більшість з них, навряд чи погодилися б на таку співпрацю з двома одіозними ексочільниками міста. Але і відкидати можливість кулуарних домовленостей на рівні керівництва партії було не варто. Також у боротьбі проти провладної коаліції у Матковського з'явився несподіваний союзник поза межами міськради в особі екснардепа Сергія Капліна, який після ганебно програних виборів розсварився із соратниками по СДП, у тому числі і з секретарем Полтавської міськради Олександром Шамотою. Каплін заявив про власні мерські амбіції і фактично розпочав політичну кампанію проти нинішньої полтавської влади – звичайно, з прицілом на майбутні місцеві вибори.

Перша втрата Матковського

Перед початком позачергової сесії 4 жовтня всі були в очікуванні: домовилися чи ні. Якби на початку сесії до зали увійшли представники "Совісті України", то це б означало, що у міськраді знову зміниться влада. Втім, "мамаєвці" не з'явилися, а перед початком сесії Матковський отримав нищівний удар: депутатка Тетяна Паутова несподівано заявила про вихід з фракції БПП і попросила статус позафракційної, хоча нове місце вона обрала серед фракції "Рідне місто". Свій вчинок вона пояснила тим, що не хоче працювати в опозиції: "Кожен з нас тут присутній повинен мати єдину мету - це розбудова нашого міста і забезпечення потреб наших громадян. На сьогоднішній день опозиційний статус, який для себе обрала фракція "Блок Петра Порошенка" не дозволяє конструктивно виконувати депутатські повноваження, і саме це стало причиною мого виходу з фракції і подальшої роботи як позафракціного депутата".

Також Паутова заявила, що мирного "розлучення" з командою Матковського не вийшло, і їй посипалися погрози.

Фото/ соцмережі

Згодом мікрорайон, де мешкає Тетяна Паутова, обклеїли образливими плакатами, гаражі розписали нецензурною лайкою, а під'їзд її будинку залили кров'ю з тельбухами.

Фото/ соцмережі

На поспіхом зібраній у міськраді пресконференції депутатка заявила, що не піддасться тиску. А щодо погроз вона звернулася до поліції, яка вже відкрила кримінальне провадження за частиною першою статті 296 ККУ (хуліганство).

Мінус ще один депутат

Не встиг Матковський оговтатись від "зради", як чинна коаліція нанесла ще один болючий удар: лояльного до команди Матковського позафракційного Сергія Луценка рішенням IX позачергового з'їзду Соціал-демократичної партії позбавили депутатського мандату. Ця історія почалася ще в 2017 році, за часів "дружби" Мамая та Матковського. Тоді за голосування всупереч позиції фракції СДП в Полтавській міській раді депутатів Дениса Поліщука та Сергія Луценка виключили з фракції та почали процедуру відкликання "за народною ініціативою". Необхідну кількість підписів виборців зібрали, але справа майже на рік загальмувала в Територіальна виборча комісія.

У 2018-му, після конфлікту Мамая з Матковським, останній створив коаліцію з СДП та "Рідним містом". Одразу ж постало питання відкликання "зрадників". Тоді позбулися мандатів усі "перебіжчики" з фракцій СДП, "Рідного міста" та "Самопомочі". Усі, крім Сергія Луценка, який перебував під протекторатом Андрія Матковського. Нині ж, коли "антимамаєвська коаліція" розвалилася, перепони у СДП для позбавлення Луценка депутатських повноважень зникли. Зважаючи на те, що підписи за відкликання вже два роки лежали в ТВК, залишалося лише ухвалити необхідне рішення і затвердити його на з'їзді партії. Що і було зроблено 8 жовтня.

Звісно, Сергій Луценко обурився таким поворотом подій, і заявив, що буде оскаржувати у суді це рішення. Він зазначив, що його не запросили на засідання ТВК 23 вересня, коли вирішували це "питання". Також у нього викликає сумнів легітимність самого засідання. Втім, досвід попередніх спроб "вигнанців" з міськради свідчить, що суд навряд чи стане на сторону Луценка. Тож на найближчій сесії Полтавської міськради оголосять прізвище нового депутата, і фракція СДП знову перебуватиме у повному складі. А Сергій Луценко цілком ймовірно може втратити ще й посаду очільника комунального підприємства "Декоративні культури", яке опікується благоустроєм міста.

I'll be back

У підсумку, Андрій Матковський на початку осені не тільки не повернув втрачені влітку позиції на полтавській політичній шахівниці, а й значно послабив їх. Його фракція позбулася одного з восьми депутатів, з виконавчих структур продовжують "видавлювати" лояльних до нього людей, а можливі політичні партнери практично втратили інтерес до об'єднання. Але Матковський схоже здаватися не збирається, і тепер робить ставку на чергові (чи позачергові, як у Києві вирішать) місцеві вибори, які мають відбутися вже у наступному 2020 році. Політичні експерти заявляють про ймовірне входження лояльних до ексмера людей до полтавської (і не тільки) "команди ЗЕ". А поки що маємо зміцнілу коаліцію в Полтавській міськраді, першу скрипку в якій тепер відіграє команда ексгубернатора Полтавщини Олександра Удовіченка "Рідне місто". І проблем для її існування, принаймні до кінця року, не передбачається.

Фото/ Depo.Полтава

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme