ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавка, яку звільнили з спецбатальйону, подає на міліцію в суд

Поки жінка була у зоні АТО, її звільнили з роботи
Depo.
12 жовтня 2015 19:02
ФОТО: depo.ua
Полтавка, яку звільнили з спецбатальйону, подає на міліцію в суд
Полтавка, яку звільнили з спецбатальйону, подає на міліцію в суд

6 жовтня полтавка Алла Федорченко отримала листа з наказом про звільнення її з лав УМВС за участь в масових заворушеннях, які спричинили смерть та поранення працівників правоохоронних органів, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "0532". 

Про які саме масові заворушення йде мови в наказі не уточнюється. На думку Алли її звинувачують в акціях протесту 31 серпня біля Верховної Ради, яку проводила партія "Свобода", та в якій загинули бійці нацгвардії.

Алла Федорченко вступила до батальйону "Січ", який сформовано з добровольців від партії "Свобода", одразу після його створення. Вже 4 липня 2014 року вона була офіційно зарахована до лав батальйону.

Алла розповіла, що жодної своєї ротації не пропустила. Відслуживши рік у батальйоні, вона взяла свою законну відпустку, частину з якої я провела як доброволець в зоні АТО. Доброволець, пояснює жінка, тому що їй ніхто не платив за це. З 1 серпня по 6 вересня, каже Алла, перебувала в селі Водяне - допомагала 93-й механізованій бригаді. Цю інформацію можуть підтвердити побратими жінки.

Поки Алла допомагала бійцям у Водяному, її відпустка закінчилася. Тоді жінка попередила заступника командира свого батальйону, що займається волонтерством на Сході, на що отримала схвальну відповідь.

Окрім слів побратимів доказом перебування Алли Федорченко, в зоні АТО може слугувати відеорепортаж каналу "1+1" з Першого дзвоника в Первомайській школі. Повернувшись 6 вересня до Києва, Федорченко дізналася, що вона стоїть на звільнення.

Про звільнення Алла дізналася у Києві, коли завітала до головного управління міліції. Коли Федорченко попросила наказ для ознайомлення, їй відповіли, що начальника немає, коли він буде - тоді все й підпишуть.

Тоді, розповідає жінка, поїхала до Полтави. І уже 6 жовтня їй прийшов лист з наказом без жодних дат, каже Алла. У листі її звинувачують у масових заворушеннях, які призвели до загибелі та поранення працівників правоохоронних органів.

До міліції за уточненням про які саме масові заворушення йдеться мова в наказі Федорченко не зверталася. По цьому листу, говорить, підготувала звернення до суду. Жодних доган чи рапортів за період роботи в МВС, запевняє Федорченко, їй не було.

Також Алла вважає, що це пов’язане з масовим переслідуванням "свободівців" нинішньою владою. Крім цього вона добре знала Ігоря Гуменюка, якого звинувачують у тому, що він кинув гранату в нацгвардійців. З Ігорем вони служили в одному взводі. За її словами Гуменюк відрізнявся адекватністю і навряд чи міг кинути гранату.

Народний депутат з Полтавщини Юрій Бублик підготував депутатське звернення на ім’я Авакова з вимогою надати пояснення про звільнення Алли Федорченко.

Більше новин про події у Полтаві знаходьте на Depo.Полтава.