UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Полтавщина входить до п'ятірки кращих областей по реалізації програми "Доступні ліки"

У 2017 році 300 тис. чоловік по області отримали необхідні ліки безкоштовно, або з частковою платою

Полтавщина входить до п'ятірки кращ…

6 березня у приміщенні ПАТ "Укртелеком" відбулася селекторна нарада з віце-прем'єр-міністром України Павлом Розенком щодо стану забезпечення Урядової програми "Доступні ліки", напрямів її вдосконалення та проведення вакцинації . Про стан програми та вакцини для населення Полтавщини звітував заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Прес-службу Полтавської облдержадміністрації.

На урядову програму "Доступні ліки" на 2018 рік виділено більше ніж 36 млн грн. Завдяки цій програмі українці, які перебувають на обліку у лікаря з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом другого типу та бронхіальної астми отримують безкоштовно ліки.

"Ми затвердили 23 препарати, які можуть використовувати пацієнти, що перебувають на диспансерному обліку. Наша задача забезпечити достатню кількість цих ліків. А задача постачальників - надати ліки як вітчизняного виробника, так і закордонного. Сьогодні ці препарати у достатній кількості", - зазначив начальник Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

За його словами минулого року 300 тис. чоловік по області отримали необхідні ліки безкоштовно, або з частковою платою. На сьогодні кошти, які виділені на програму у Полтавській області освоєно на 65%. Але Віктор Лисак запевняє, що питання не стоїть в освоєнні коштів, а полягає в доступності цієї програми для населення, призначення цих препаратів лікарем, контроль за станом здоров'я хворого.

За словами Олега Пругла Полтавщина входить до п'ятірки кращих областей по реалізації цієї програми.

"Тільки за два місяці програмою "Доступні ліки" скористалися 52 191 людина. І вони вже отримали необхідні ліки за кошти держави. Січень та лютий не показні місяці, тому за цей рік цифра пацієнтів, які скористаються програмою збільшиться до 400 тис. людей.

Що стосується вакцини, то для Полтавської області вже надійшли сім тисяч доз. Їх розподілять по області та районам. Кількість отриманої вакцини від дифтерії, коклюшу, правцю за рік збільшилася у чотири рази, проти поліомієліту та кору - у три рази.

Нагадаємо, що на безкоштовне харчування хворих у лікарнях Кременчука виділили майже 10 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme