Реформування сільської медицини почнуть з Полтавщини

В області реалізують пілотний проект по створенню госпітальних округів

З цього року об’єднані громади самостійно дбатимуть про надання первинних медичних послуг на своїх територіях, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Лтаву".

До того ж, незабаром з’явиться методика формування мережі вторинної ланки охорони здоров’я - госпітальних округів. Такі кроки, переконані керівники медичної галузі краю, розв’яжуть, на жаль, хронічні проблеми медичних послуг на селі. Полтавщину обрано пілотним регіоном України.

Об’єднані громади зможуть самостійно створювати центри надання первинної медико-санітарної допомоги, опікуватися амбулаторіями чи ФАПи і користуватися послугами лікарів загальної практики. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я України вже обговорюють.

Незабаром фахівці Міністерства охорони здоров'я експерти галузі планують розробити та затвердити і схему формування госпітальних округів.

"Треба робити. Ми зараз детально вивчаємо роботу ліжкового фонду. Хто і як там лікується. Повірте все, що ми робимо націлено на одне – досягти результату. Кошти треба витрачати не на закупівля стільців а на покращення здоров'я", - говорить директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

До того ж, уряд планує фінансувати програми вторинної медичної допомоги. Бо головне у задекларованих ініціативах, переконують чиновники, модернізація медичної інфраструктури.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme