ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавщина стоїть на порозі епідемії туберкульозу, сказу та правцю

Чиновники обіцяють: регіони забезпечать вакцинами в середині літа
Depo.
25 червня 2016 10:12
ФОТО: depo.ua
Полтавщина стоїть на порозі епідемії туберкульозу, сказу та правцю
Полтавщина стоїть на порозі епідемії туберкульозу, сказу та правцю

Україні загрожує епідемія смертельно небезпечних хвороб: туберкульозу, сказу, правцю. Про це попереджують вітчизняні лікарі. Вакцин немає по всій країні: ані в державних, ані в приватних клініках, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на канал 24

Одна з жінок померла від сказу на Рівненщині. Про це написали і у довідці про смерть. Інфекціоніст підтвердив діагноз. Вся родина контактувала з хворою. А препаратів для щеплення, яке б захистило людей, фактично немає.

Медики визнають: проблема є. Та це не вперше. І вже доводилось шукати необхідні ліки. Якщо від сказу трохи вакцин в Києві ще є, то від туберкульозу, дифтерії та правця - немає. І це не повний список "дефіцитів".

В Міністерстві охорони здоров’я просять не списувати всі гріхи на відомство. Кажуть: корінь зла - в складній процедурі реєстрації препаратів, які везуть з-за кордону. Хоча депутати підтримали кабмінівський закон про спрощену процедуру реєстрації імпортних ліків, і його тиждень тому Президент підписав. Тому вакцини будуть. Згодом.

Всі вакцини і сироватки будуть завезені в Україну до кінця липня

За даними МОЗ, в Україну вже завезли вакцини від кору, краснухи та паротиту. Цей комплекс відомий як КПК. Також комплексний препарат для профілактики правця, дифтерії - пентаксим. Достатньо і препаратів для щеплення від гепатиту Б.

Чиновники обіцяють: регіони забезпечать в середині літа. Але такі обіцянки вже лунали. Частину вакцин обіцяли завезти ще в травні, але їх немає і досі.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на