ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавські активісти пропонують перейменувати майже 100 вулиць

Вулицями громадськість не обмежується, пропонують демонтувати пам'ятники та знести могили
Depo.
1 жовтня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua
Полтавські активісти пропонують перейменувати майже 100 вулиць
Полтавські активісти пропонують перейменувати майже 100 вулиць

Сьогодні, 1 жовтня, на прес-конференції представники організації "Злам стереотипів" оприлюднили список об'єктів, що повинні бути перейменовані чи демонтовані у зв'язку з дією законів про декомунізацію, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на "Коло".

Список з майже 100 вулиць ще не остаточний, стверджують активісти, він буде доповнюватися, а деякі об'єкти для перейменування занадто суперечливі, тож потребують попереднього обговорення.

Окрім вулиць активісти "Зламу стереотипів" пропонують демонтувати меморіальну дошку Першому губернському з'їзду комсомолу Полтавщини, Луначарському, Зигіну, Ватутіну, Крупській. Ввійшовши в азарт команда з п'яти молодиків дісталася і до могил. Зокрема, за їх словами, варто демонтувати могилу братів Литвинових та червоноармійців, які загинули під час боїв за Полтаву 1919 року, а також могилу Петра Вороніна, що був активним учасником боротьби за радянську владу в місті.

Один з активістів Олександр Ластовецький пояснює, що необхідно не просто знести пам'ятники, а демонтувати їх та помістити в музеї, як це зроблено в Литві. Проте, де на Полтавщині є музеї, які б вмістили такі споруди, чоловік не повідомляє.

Крім списку вулиць, що потребують перейменування "Злам стереотипів" мають певні ідеї, як їх в майбутньому назвати. Проте, за словами активістів цим повинна займатися міська влада. Вони ж не планують влаштовувати громадських обговорень з приводу своїх пропозицій та відповідальність за них на себе не беруть.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава.