Полтавські рятувальники облаштували наметове містечко та живуть в болоті

Гасити палаючі торфовища доводиться цілодобово, тож часу на переїзди не вистачає

Села на Полтавщині задихаються від диму палаючих торфовищ, особливо скрутно доводиться вранці, коли дим разом з туманом огортає населені пункти так, що за п'ять кроків нічого не видно. Цього року торф вигорів на 250 гектарах, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на Лтаву.

Рятувальники впевнені: такої великої кількості пожеж не було ніколи. Самі МНС-ники вже по кілька місяців живуть на болотах, і поборовши задимлення в одному місці, змушені одразу ж переїжджати на інше. Говорять, що виною всьому посушлива осінь та недбальство селян, які випалюють очерет та суху траву.

Зубані, Романівка, Турбаї та багато інших полтавських сіл в диму від пожеж. Сморід з палаючих торфовищ став справжнім ворогом селян: задуха, кашель, загострення алергічних захворювань та астма. Особливо страждають пенсіонери та діти.

Гасіння торф'яних пожеж вимагає часу та великих затрат. Тління відбувається всередині грунту, тож при гасінні вимагає великої кількості води. Рятувальники качають її з найближчих водойм, інколи за 3-5 кілометрів від місця пожежі. Внаслідок цього, рівень води в колодязях падає, а дрібні річки практично осушили.

Рятувальники вже почали застосовувати важку техніку. Їм допомагають колеги з Харківської області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme