ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавський учитель став героєм книги про Іловайськ

Травмований в "Іловайському котлі" педагог з Гадяча розповів свою історію фронтових подій
Depo.
26 листопада 2015 14:58
ФОТО: depo.ua

Журналіст Євген Положій презентував у Полтаві книгу "Іловайськ" про події, що відбулися у серпні 2014 року на Донбасі, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на ОДТРК "Лтава".

Автор протягом тривалого часу збирав інформацію для книги, спілкувався з очевидцями, солдатами. Говорить, що певна частина свідків та учасників тих подій відмовлялася йти на контакт, проте багато розповідали про жертв "зеленого коридору", халатність командування, застарілу техніку і порожні ранці санітарів.

Євген Положій зустрівся з волонтерами гуманітарної експедиції "Чорний тюльпан", які лише за три тижні з місця боїв вивезли 150 тіл.

Про пережите письменнику розповіли близько ста очевидців - бійці добровольчих батальйонів "Донбас", "Миротворець", солдати та офіцери 17 танкової бригади, прикордонники. В книгу вміщені також спогади уродженця Гадяча Володимира Доноса, який п'ять днів пролежав пораненим серед померлих однополчан. Чоловік втратив ногу, проте лишився живим, перебував у полоні терористів. Попри всі знущання, пережиті в полоні, гадяцького учителя все ж відпустили додому.

Євген Положій говорить, що лишитися на війні людиною - це найскладніше. Навіть, не мужність проявити, а залишитися людиною. У своєму романі журналіст прагнув показати - коли потрапляєш у криваве пекло війни і не ламаєшся, не втрачаєш гідність - це уже подвиг.

Більше про життя Полтави та області читайте на Depo.Полтава.

Полтавці, приєднуйтеся до нашої групи ВКонтакте і у