ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Полтавську дітвору доброті та патріотизму навчали за гроші

У полтавській школі за урок патріотизму дітей змусили заплатити по 15 гривень
Depo.
23 вересня 2015 18:39
ФОТО: depo.ua


Сьогодні, в День міста, в полтавській гімназії "Здоров'я" №14 провели "Урок доброти". Коштував він 15 гривень. Хочуть чи не хочуть туди йти діти, їх ніхто не запитував, це добровільно-примусово, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Коло".

Але оскільки такі уроки проводяться на комерційній основі не раз на рік, батьки збунтувались. Дехто мовчки віддав гроші на це, а комусь не до вподоби ні сама ідея платних заходів (бо вважають, що можна і безкоштовно виховувати патріотизм і доброту), ні персоналії, які з року в рік приходять із цими уроками, не особливо враховуючи вік дітей та їхні зацікавлення. Батьки поскаржились керівництву закладу, наразі чекають письмову відповідь.

Діти не особливо раді такому уроку-концерту, їм не дуже цікаво. Організатор та ідейний натхненник згаданого уроку - екс-директор обласної філармонії Герман Юрченко, заслужений працівник культури України. Оскільки директора гімназії сьогодні немає (так сказали батькам у закладі), то відповідь готує батькам заступник з виховної роботи Тетяна Іванівна Кривошапко.

Багато батьків проти таких платних уроків, але не всі готові говорити на загал.
Батьки розповідають, це практика не одного року і такі відбуваються приблизно двічі на рік за однією і тією ж схемою. Учасники теж незмінні, зі слів дітей "якийсь дядечко зі своєю донькою" (вірогідно, пан Герман Юрченко з донькою) й інші артисти.
Батьки школярів розповіли, що багатьом таке нав'язування різних заходів на комерційній основі не до вподоби, але роками здають гроші за інерцією.

Не схвалює такого примусового і платного навчання патріотизму багатодітна мама Наталія Середрякова. Її діти навчаються у 1 та 8 класах.

Інформацію про цю ситуацію журналісти розмістили в соцмережах. Виявилося, що жодна людина не підтримує уроків чи заходів у стінах школи за плату. Натомість патріотизму і доброті, вважають користувачі мережі Фейсбук, можуть вчити й педагоги або запрошені гості, які дійсно можуть це робити безкоштовно. Серед озвучених, кого б доречніше було запросити вчити патріотизму, - ветерани АТО, волонтери, письменники.

Далі батьки збираються звертатися в обласний департамент освіти та профільне міністерство, аби привернути увагу вищих інстанцій до протизаконних дій, адже платні уроки можуть проводити лише за письмової згоди батьків. Наразі дізнатися деталі від Германа Юрченка та отримати коментар Євгенія Ленського (керівник обласного департаменту освіти) не вдалося, адже останній перебував на виїзному засіданні Кабінету міністрів.

Довідка: Юрченко Герман Юрійович, заслужений діяч Мистецтв України, Народний артист України, голова обласного відділення Національної музичної спілки України, лауреат премії імені імені В. Г. Короленка. Завідувач кафедри хореографії ПНПУ імені В. Г. Короленка, доцент.

Більше новин про життя Полтави і області читайте на Depo.Полтава.