ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Попри спротив міської влади кількість прибічників назви Горішні Плавні зростає

Петиція "Залишити назву міста Горішні Плавні" набрала тисячу голосів, проте не всі підписанти - місцеві жителі
Depo.
1 липня 2016 10:18
ФОТО: depo.ua
Попри спротив міської влади кількість прибічників назви Горішні Плавні зростає
Попри спротив міської влади кількість прибічників назви Горішні Плавні зростає

Станом на 30 червня, петиція "Залишити назву міста Горішні Плавні" на сайті Горішньоплавнинської міської ради зібрала тисячу підписів, що в майже шість разів більше, ніж потрібно для її розгляду на сесії міської ради, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на сторінку Горішніх Плавнів у Фейсбуці.

У петиції йдеться про те, що Горішні Плавні стали символом декомунізації й отримали підтримку багатьох відомих людей в Україні. Ніколи Комсомольськ не мав і не міг мати такого визнання в Україні, а сьогодні тисячі людей хочуть приїхати в Горішні Плавні та відкрити їх для себе. Зокрема на підтримку назви висловились: Андрій Парубій, Надія Савченко, Олег Ляшко, Іван Крулько, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Олесь Доній, Ігор Захаренко, Дмитро Гнап, Роман Скрипін та інші.

Автор петиції - громадський активіст, координатор кампанії "Горішні Плавні - це круто!" Олексій Захарченко стверджує, що з кожним днем настрої місцевих мешканців щодо назви змінюються, з'являється все більше її прихильників, проте влада на чолі з міським головою Дмитром Биковим робить усе для того, щоб люди її не сприймали:

"Я щойно повернувся з Горішніх Плавнів і з упевненістю можу сказати, що ворожість та несприйняття нової назви міста згасає. Люди починають звикати і продовжують жити своїм буденним життям. Це якраз той ідеальний момент, коли б можна було запустити інформаційну кампанію на підтримку назви, розповісти про те, що вона вже дала місту і що може дати, запросити туристів до міста. Проте влада навпаки організовує громадські слухання, подає позови до суду, розпускає байки про "Вєрхніє Болота" - і все це лише для того, щоб стерти Горішні Плавні з карти України", - написав Олексій Захарченко.

Активісти визнають, що далеко не всі підписанти петиції проживають в Горішніх Плавнях, але наголошують на тому, що ця петиція є черговим доказом того, що сотні українців з усього світу підтримують це прекрасне місто і переймаються його подальшою долею:

"Відповідаючи на закид міського голови Бикова про те, що петицію підписали багато людей в інших містах і навіть країнах, я скажу, що так і є! Але встановити, чи є вони мешканцями Горішніх Плавнів або прописані там - неможливо. Наприклад мій друг, який як і я вже декілька років проживає у Києві й підписав петицію, прописаний у Горішніх Плавнях. То має він право підписувати дану петицію чи ні? Чи є це порушенням Закону України та Положення міської ради про електронні петиції? Звичайно ні! Але з 1000 підписантів, понад 175 (кількість підписів необхідна для розгляду петиції) проживають безпосередньо в Горішніх Плавнях. Тому петиція мусить бути винесена на розгляд сесії міської ради. В інакшому випадку ми будемо звертатися до суду та народних депутатів України", - повідомив Олексій Захарченко.

Активісти запевняють, що вони й надалі продовжуватимуть промокампанію Горішніх Плавнів у соціальних мережах, не зважаючи на те, чи підтримуватиме їх місцева влада.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на