ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Працівників ОВС Полтави вчили протидіяти насильству в сім’ї

Ні насильству у сім'ї! Під таким гаслом пройшла зустріч полтавців із спеціалістами протидії насильству
Depo.
31 липня 2015 17:06
ФОТО: depo.ua

Проблема насильства в сім'ях сьогодні гостро постає серед в українському суспільстві. Причин цьому багато - складна соціально-економічна ситуація в країні, воєнно-політичні події, зниження рівня доходів більшості громадян, що стає певним каталізатором конфліктів в родинах, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

Але головною причиною є низький рівень культури спілкування між подружжям, батьками та дітьми, відсутність культури переживання стресів та низька правова грамотність (більшість громадян навіть не підозрюють, що на рівні закону вважається насильством в сім'ї та яка відповідальність існує за такі дії).

Саме на профілактику насильства в сім'ї направлений проект "Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні", який реалізує МБФ "Українська фундація громадське здоров'я" спільно з ВГЦ "Волонтер", за підтримки Європейського Союзу.

До цього проекту залучили і Полтавську область. 30 липня 2015 року відбувся семінар-тренінг "Підготовка працівників органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім'ї над жінками". Тренінг відбувся за підтримки Відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської облдержадміністрації, за участю тренерів-фахівців БО «СВІТЛО НАДІЇ» та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

До навчання запросили дільничних інспектори міліції, працівники Кримінальної міліції у справах дітей та представників психологічної служби УМВС Полтавської області. На тренінгу розглядались питання нормативно-правової бази профілактики насильства, психологічні особливості кривдника і жертви домашнього насильства, циклічність процесів насильства в родині, а також на практиці моделювали конкретні ситуації, з якими в буденності стикаються працівники міліції.

«Я думав, що тут буде чергова нудна лекція, як виявилось навпаки. День пролетів дуже швидко. Побільше б таких занять, вони дуже корисні», - поділився враженнями один з учасників.

Подібні семінари-тренінги плануються для соціальних та медичних працівників, а також спільний семінар для цих 3-х категорій з метою напрацювання чіткого алгоритму взаємодії у разі виявлення фактів насильства в сім'ї.

Більше новин про життя Полтавщини читайте на Depo.Полтава