Прокуратура Полтавщини намагається повернути державі ставок площею 9,5 га

Диканська РДА незаконно без проведення аукціону надала ставок в оренду підприємцю

Прокуратура Полтавщини намагається повер…

Прокуратура Полтавщини пред'явила позовну заяву з вимогою повернути державі водний об'єкт площею 9,5 га, який Диканська РДА незаконно надала підприємцю в оренду, у тому числі, без проведення аукціону. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на прес-службу обласної прокуратури.

З'ясовано, що в 2014 році голова Диканської райдержадміністрації уклав з фізичною особою-підприємцем договір оренди земельної ділянки в комплексі з водним об'єктом загальною площею 9,5 га, вартістю 415 тис. грн, яка розташовувалася на території Диканського району, для рибогосподарських потреб.

Однак, відповідно до вимог ЗК України та Водного кодексу України райдержадміністрації, з часу набуття чинності Закону України "Про аквакультуру", не мають права розпоряджатись за межами населеного пункту водними об'єктами для рибогосподарських цілей. Такими повноваженнями наділялась Полтавська ОДА.

Окрім цього, під час надання ставка в оренду райдержадміністрацією порушено вимоги ст.134 Земельного кодексу України, ст.51 Водного кодексу України, а саме передано земельну ділянку разом з водним об'єктом не на земельних торгах (аукціоні), за відсутності нормативної грошової оцінки земельної ділянки, паспорту водного об'єкту та рішення органу виконавчої влади про її передачу в оренду.

Отже, голова РДА вийшов за межі наданих повноважень в галузі земельних відносин, укладаючи з порушенням вимог законодавства договір оренди. З метою усунення виявлених порушень, прокуратурою направлено до суду позов про визнання недійсним договору оренди та повернення до державної власності спірної земельної ділянки зі ставком. Суд відкрив провадження по справі та призначив її до розгляду.

Раніше портал Depo.Полтава повідомляв, що у Полтаві судять керівника підприємства, який чотири роки не платив працівникам зарплату. Дії директора призвели до заборгованості по виплаті заробітної плати на суму понад 720 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook