Прокуратура звинуватила "Полтававодоканал" у забрудненні річки Орчик

Місцеві мешканці  поскаржилися на сморід у місці скиду очисних вод у річку

Прокуратура Полтавщини розпочала досудове розслідування щодо забруднення нечистотами річки Орчик в Карлівці на Полтавщині. Про це повідомляє Depo.Полтава з посиланням на обласну прокуратуру.

На території міста Карлівка по вулиці Марковича з очисних споруд Карлівської дільниці комунального підприємства "Полтававодоканал" безпосередньо в річку Орчик здійснюються викиди неочищених і необеззаражених стічних вод. Місцеві мешканці, які звернулися до прокуратури, скаржилися на неприємний запах в місці скиду очисних вод, який розповсюджується на відстані близько семи кілометрів.

За вказаним фактом прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод) КК України. На даний час проведено огляд місця події, відібрано зразки стічних вод та залучено Державну екологічну інспекцію центрального округу на проведення позапланової перевірки водойми для з'ясування матеріальної шкоди, завданої викидами нечистот.

У "Полтававодоканалі" натомість повідомили, що Карлівські очисні споруди були введені в експлуатацію в 1970 році, вони майже вичерпали свій ресурс та потребують реконструкції. Також на підприємстві зазначають, що зменшення споживання води за останні роки призвело до значної концентрації забруднюючих речовин в стічних водах, а це значно ускладнює їх очищення. Вартість реконструкції очисних споруд в Карлівці становить 36 млн грн. Вже подана заявка щодо включення цього питання до Загальнодержавної Програми "Питна вода України" на 2019-20рр.

Нагадаємо, що у Полтаві в дворі будинків по вул. Великотирнівська, №31 та вул. Латишева, №5 утворилося чимале стихійне сміттєзвалище. Мешканці навколишніх будинків викидають туди весь домашній непотріб та сміття, а комунальники не поспішають все це прибирати. У підсумку - сморід і антисанітарія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Полтава