Радянські ліжка і обідрані стіни: В яких умовах лікують дітей на Полтавщині

Панцирні ліжка, старі матраци і подушки, іржаві ванни, потріскані двері – у таких умовах лікують кременчуцьких дітей у міській дитячій лікарні
Depo.
31 жовтня 2016 13:02
ФОТО: depo.ua
Радянські ліжка і обідрані стіни: В яких умовах лікують дітей на Полтавщині
Радянські ліжка і обідрані стіни: В яких умовах лікують дітей на Полтавщині

Днями чиновники, керівництво лікарні та представники ЗМІ зробили спільний обхід по цьому медзакладу, повідомляє Depo.Полтава, посилаючись на "Вісник Кременчука".

Пульманологічне відділення

Там лікують дітей із захворюваннями органів дихання. Як повідомила головний лікар дитячої лікарні Кременчука Лариса Носенко, максимальне завантаження відділення - 30 пацієнтів. А на час перевірки на лікуванні знаходиться 19 дітей.

У цьому відділенні відразу в око впадають старі панцирні ліжка. На них страшно лягати, бо перекошені бильця ризикують скластися, потріпані життям подушки – брудні та збиті, такі ж ковдри. І тут же діти. Частина з них - із батьками, частина - самі.

Радянські ліжка і обідрані стіни: У яких умовах лікують дітей на Полтавщині - фото 1

Журналістів здивував той факт, що у напівпорожньому відділенні декому з батькам доводиться спати на одному ліжку з дитиною. На старезному ліжку, з панцирем, який провис. Пояснення лікарів: палати наповнюють у міру надходження пацієнтів. І до дітей, що лікуються декілька днів, не можна "підселяти" нових. Та це пояснення нікого не задовольнило.

Радянські ліжка і обідрані стіни: У яких умовах лікують дітей на Полтавщині - фото 2

Далі був огляд маніпуляційних, ванних кімнат. І ось тут почалось найцікавіше – у ваннній кімнаті з крана врізнобіч полилась вода, а далі він зовсім розсипався. У руках віце-мера Усанової. А казали, що кран новий. "Що ж ви хотіли, як здали лікарню наприкінці 80-х років, і досі капремонтів не проводили. Меблі й обладнання, як завезли тоді і досі ним користуємось", - слова Лариси Носенко.

Хірургічне відділення

Це відділення розраховано на 35 ліжок. Проводять як ургентні, так планові операції. Діти з ЛОР і офтальмологічними хворобами теж тут лікуються.

Картина - як у пульманологінному відділенні. Та тут показали палату, яку ремонтують власними силами. Такими мають бути всі, але вже після капремонту. Журналісти відзначили інтер’єр кімнати, де діти їдять, у стилі "а-ля СРСР", а також, що у ванній кімнаті на кранах немає арматури для душу.

Радянські ліжка і обідрані стіни: У яких умовах лікують дітей на Полтавщині - фото 3

Тут лікарі нагадують про обіцянки зробити капремонт, які чують уже більше 5 років. Та Ольга Усанова запевняє, що саме в хірургічному відділенні дитячої лікарні вже наступного року планують провести капітальний ремонт. Документи вже готові. А також обіцяє, що 2017 рік у Кременчуці стане роком "материнства і дитинства".

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці