ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Середньоазіатська вівчарка Асіда врятувала життя більше десяти собак

У Полтаві собак-донорів можна перелічити на пальцях
Depo.
14 червня 2016 13:40
ФОТО: depo.ua
Середньоазіатська вівчарка Асіда врятувала життя більше десяти собак
Вiвчарка Асiда стала донором кровi

Переливання крові - поширене явище і серед собак. У Полтаві проживає близько десяти чотирилапих донорів. Серед них і середньоазіатська вівчарка Асіда. Тварина вже врятувала життя багатьом собакам, повідомляє Depo.Полтава з посиланням на"Лтаву".

Андрій Замазій, господар вівчарки розповідає, що тварина завжди слухняна і вірна своєму господарю. Середньоазіатська вівчарка Асіда у свої шість років встигла врятувати життя не одному псу. Донором, за словами господаря Андрія, вона стала випадково. Звернулися знайомі, їхньому собаці потрібна була кров.

Азіатська кров Асіди тече у жилах не одного десятка чотирилапих. Процудура переливання тварину не лякає. Ветеринари кажуть: ця красуня вже давно стала їхньою улюбленицею.

За словами лікаря ветеринарної медицини, експерта кінологічної спілки України Івана Дігтяра, собака спокійна. Адекватно реагує на процедури, які їй роблять. Іноді здається, що вона розуміє, що допомагає.

За словами ветеринарів, донором може стати будь-яка собака. Однак, перевагу надають чотирилапим крупних порід. Тварина вагою 25 кілограмів може дати від ста до трьохсот мілілітрів крові.

Поділитися своєю кров’ю з іншими можна лише здоровим і щепленим псам, без хронічних захворювань. Ветеринари враховують і масу тіла донора.

На відміну від людей, собаки мають дванадцять груп крові. До того ж її не консервують. Собача кров повинна бути свіжою. Фахівці говорять: донорство сприяє ще й омолодженню організму кудлатого.

У Полтаві собак-донорів можна перелічити на пальцях. Тож Андрій пишається своєю рятівницею.

Друзі, приєднуйтеся до наших груп "ВКонтакте" та у "Фейсбуці".

Більше про життя Полтави читайте на